رشد ۱۸ درصدی مراجعه‌کنندگان به مراکز درمانی تامین اجتماعی بوشهر

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم پورحکیمی عصر سه‌شنبه در نشست با اعضای خانه مطبوعات استان بوشهر اظهار داشت: بضاعت ما در بخش درمان تامین اجتماعی استان واضح و مشخص است و برخی ضعف های ساختاری در سطح کشور، بروز برخی اشکلات در استان ها را نیز به دنبال دارد.

وی بیان داشت: از آنجا که خدمات درمانی تامین اجتماعی به شکل رایگان انجام می شود، تقاضا برای آن زیاد است اما بنا به محدودیت های موجود، عرضه خدمات پاسخگوی نیازها نیست و لذا ایجاد نارضایتی از این امر، اجتناب ناپذیر است.

پورحکیمی گفت: با پیگیری های صورت گرفته، یک دستگاه ام آر آی برای بیمارستان تامین اجتماعی مرکز استان خریداری شده که در مرحله استقرار قرار دارد و در آینده ای نزدیک به مرحله بهره برداری می رسد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان بوشهر با اشاره به اینکه در حال حاضر در سطح کشور از هر ۱۰۰ نفر بیمه شده، که نیاز به خدمات بستری در مراکز ملکی تامین اجتماعی دارند، بطور میانگین به ۲۵ نفر از مراجعین خدمات رسانی می شود، افزود: این آمار در استان بوشهر بطور میانگین ۴۳ نفر است.

پورحکیمی ادامه داد: شاید تنها استانی در سطح کشور هستیم که بودجه درمان مستقیم ما از بودجه درمان غیرمستقیم بیشتر است.

وی از هزینه کرد ۲۶۴ میلیارد تومانی تامین اجتماعی در بخش درمانی استان در سال ۹۴ خبر داد و اضافه کرد: رشد مراجعه کنندگان به مراکز درمانی تامین اجتماعی در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال ۹۳، رشد ۱۸ درصدی را نشان می دهد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه رشد بستری شده ها در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان نسبت به سال قبل، ۱۶ درصد بوده است، تصریح کرد: این موضوع بر ضرورت توسعه بخش درمانی استان دلالت دارد که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان و طی یک نقشه راه، توسعه درمان استان را در دستور کار قرار خواهیم داد.

به گزارش خبرنگار مهر، به مناسبت هفته تامین اجتماعی، اعضای خانه مطبوعات استان بوشهر با مدیران تامین اجتماعی استان دیدار و گفتگو کردند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار