تغییر رویکرد تامین اجتماعی استان بوشهر/تشریح وضعیت بیمه خبرنگاران

به گزارش خبرنگار مهر، یونس خسروانی عصر سه‌شنبه در نشست با اعضای خانه مطبوعات بوشهر با بیان اینکه تامین امنیت و رفاه اجتماعی از اهداف اصلی این سازمان است، اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی در راستای اهداف و رسالت خود، سال گذشته، ۵۷۵ میلیارد تومان در بخش های بیمه و درمان استان هزینه کرد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر اضافه کرد: هرچند در این اداره کل عیب و ایراداتی وجود دارد اما سعی کرده ایم در مدت اخیر، رویکردها را در راستای رضایتمندی ارباب رجوع، تغییر دهیم.

وی با اشاره به اینکه در جلسه اخیر با نماینده ولی فقیه در استان، آیت الله صفایی بوشهری اذعان داشت تامین اجتماعی استان جزو معدود دستگاه هایی است که اخیرا هیچکس از مراجعین به وی از آن گلایه نداشته است، ادامه داد: این موضوع، تا حدودی نشان دهنده رضایت مردم از تغییرات صورت گرفته در سازمان است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر بیان داشت: در راستای تاکید بر رضایتمندی ارباب رجوع، به صورت سرزده، عملکرد شعب استان را رصد می کنیم.

خسروانی ادامه داد: فضای ساختمان شعبه عسلویه با وجود حجم زیاد مراجعات، پاسخگوی نیاز مراجعه کنندگان نبود که در مدت زمان کوتاهی پس از حضور در این مسئولیت، ساختمانی در شأن مردم آن منطقه که پاسخگوی نیاز آنان باشد، در اختیارشان قرار دادیم.

بررسی تمام پرونده‌های مشکل‌دار

وی خاطرنشان کرد: طی شش ماه گذشته، تمامی پرونده های مشکل دار چندساله استان مانند پرونده شرکت صدرا را بررسی کرده ایم بطوری که همه پرونده های سازمان را بسته ایم.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه نخستین استانی بودیم که تمامی شعب خود را به فیبر نوری مجهز ساختیم، افزود: با اجرای کامل طرح های اس اس ان، ابلاغ الکترونیک و ارسال لیست بیمه های اینترنتی، همه مردم می توانند در هر جای دنیا بدون نیاز به مراجعه حضوری به شعب تامین اجتماعی از خدمات بیمه ای آن بهره مند شوند که این مهم پیامدهای مثبت زیادی خواهد داشت.

خسروانی ادامه داد: طبق قانون، اجازه واگذاری خدمات سازمان به دفاتر پیشخوان دولت را نداریم اما برخی امور مانند صدور و تمدید دفترچه و امثالهم را در سه شهر استان برون سپاری کرده ایم و بر حسن اجرای وظایف توسط آنان هم نظارت کافی صورت می گیرد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر ابراز داشت: خانه مطبوعات استان، برای توزیع آگهی ها، نقشه راهی در اختیار اداره کل قرار دهد تا این سازمان بر همان اساس به توزیع آگهی های مطبوعاتی بین رسانه ها بپردازد.

تشریح وضعیت بیمه خبرنگاران

خسروانی با بیان اینکه تنها شغل خبرنگار به عنوان مصداق شغل سخت و زیان آور محسوب می شود و می توانند از بازنشستگی پس از ۲۰ سال پرداخت حق بیمه استفاده کنند، تاکید کرد: در حال حاضر خبرنگاران رسمی خبرگزاری دولتی ایرنا شامل این طرح نمی شوند.

وی ادامه داد: طبق قانون، فقط رسانه های مکتوب و مجازی محلی و ملی می توانند تا پنج خبرنگار خود را بیمه مشمول کنند و سرپرستی روزنامه های سراسری در استان به دلیل اینکه مراکز خدماتی محسوب می شوند، مشمول استفاده از این طرح نیستند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر تصریح کرد: هدف ما رضایتمندی مردم است و تغییرات صورت گرفته در رویکردها هم بر همین اساس انجام شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، به مناسبت هفته تامین اجتماعی، اعضای خانه مطبوعات با مدیران تامین اجتماعی استان بوشهر دیدار و گفتگو کردند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار