برنی سندرز به نفع هیلاری کلینتون کنار رفت

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، «برنی سندرز» نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا از «هیلاری کلینتون»، رقیبش برای  کسب نامزدی این حزب حمایت کرد.

 سندرز چند هفته پیش هم اعلام کرده بود در انتخابات ریاست‌جمهوری کشورش در ماه نوامبر به کلینتون رأی خواهد داد. با این حال او تاکنون از اعلام حمایت رسمی از کلینتون خودداری کرده بود. 

آخرین امید سندرز برای رسیدن به نامزدی حزب دموکرات، بعد از تبرئه رسمی هیلاری کلینتون از اتهام استفاده از ایمیل شخصی در هنگام تصدی پست وزارت امور خارجه آمریکا بر باد رفت.

سندرز که امروز در تجمع انتخاباتی حامیان کلینتون در شهر پورتسموث ایالت نیوهمپشایر شرکت کرده بود، رسما اعلام کرد که از نامزدی کلینتون حمایت کرده و او را برای رسیدن به ریاست‌جمهوری شایسته می‌داند.

هرچند به واسطه تعداد بالای آرای حزبی کلینتون از حالا نامزدی او در انتخابات مسجل بود، اما جلب حمایت سندرز به واسطه حمایت قشر جوان آمریکا از او، برای کلینتون از اهمیت خاصی برخوردار بود.

سندرز در هفته‌های گذشته تلاش کرد از بلیط حمایت از کلینتون استفاده کرده و او را برای اعمال اصلاحات در برنامه‌هایش تحت فشار قرار دهد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار