برگزاری دوره آموزش مهارتی مربوط به ۱۳ شغل در زندان بوشهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان فنی و حرفه‌ای، جمشید مطرقی در بازدید از زندان مرکزی شهرستان بوشهر با اشاره به اینکه مهارت آموزی نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد، اظهار داشت: برای حذف ریشه‌های مبادرت به جرم و توانمندسازی زندانیان، فراگیری مهارت ‌های فنی و حرفه‌ای می‌تواند با ایجاد شرایط اولیه برای اشتغال و اصلاح رفتار آنان زمینه را برای ورود به جامعه پس از آزادی فراهم آورد.

وی با اشاره به اهداف و مزایای برگزاری دوره‌های آموزشی مهارتی در زندان افزود: توسعه و گسترش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در زمینه‌های مختلف صنعت، خدمات، فرهنگ و هنر و کشاورزی، استفاده بهینه از نیروی انسانی مددجو، به منظور اشتغال و افزایش بهره وری زندانیان در سطح جامعه، به‌وجود آوردن امکان کسب مقبولیت اجتماعی و جامعه پذیری زندانیان، ایجاد روحیه کسب استقلال و خود باوری در زندانیان و شناخت استعداد و توانمندی‌های آنان و ارتقاء سطح دانش، بینش و مهارت‌های فنی و حرفه‌ای زندانیان از جمله این اهداف است.

فرج اله شولی کارشناس آسیب های اجتماعی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر نیز با اشاره به اینکه تا پایان تیرماه سال جاری تعداد حرفه های آموزشی در زندان های استان به ۱۳ حرفه افزایش خواهد یافت گفت: حرفه‌های نظیر آرایش و پیرایش، کشاورزی کاربرد رایانه و اینترنت و نانوایی و چندین حرفه دیگر از جمله آموزش‌های برگزار شده در زندان‌های استان در سال جاری خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر از طریق عقد تفاهم‌نامه با سازمان زندان‌ها و ستاد مبارزه با مواد مخدر، نسبت به آموزش زندانیان و معتادان درمان یافته و خود معرف اقدام می‌کند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار