۲۰ هزار معلول در استان بوشهر شناسایی شدند

به گزارش خبرنگار مهر، خدیجه پوربهی بعد از ظهر سه‌شنبه در نشست با امام جمعه بوشهر اظهار داشت: گام‌های بسیار مهمی در راستای ارائه خدمات بهزیستی در استان بوشهر صورت گرفته است و نیاز است که همه دستگاه‌ها در این زمینه همکاری کنند.

وی مهم‌ترین چالش بهزیستی استان را عدم مشارکت برخی دستگاه‌ها دانست و اضافه کرد: ۲۰ هزار معلول در استان بوشهر شناسایی شده است که خدمات متنوعی از جمله خدمات  درمانی، تجهیزاتی و مالی به این افراد ارائه می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر بیان کرد: در راستای کاهش طلاق در استان اقدامات خوبی صورت گرفته است و از هزار و ۳۷۹ نفر که سال گذشته درخواست طلاق داشتند ۱۳۰ نفر منجر به سازش شد و ۳۸۸ نفر نیز در دست اقدام است.

وی از بهبود وضعیت اشتغال برای مددجویان بهزیستی استان بوشهر خبر داد و افزود: با فراهم کردن اشتغال برای ۱۴۵ خانوار تحت پوشش بهزیستی استان بوشهر، این خانواده‌ها از تحت پوشش بهزیستی خارج شده‌اند.

پوربهی با اشاره به پوشش هزار و ۱۴ کودک استان بوشهر در طرح جلوگیری از سوء تغذیه کودکان و نوزادان، ادامه داد: ۲۷۴ مسکن برای افراد تحت پوشش بهزیستی استان بوشهر فراهم شده است.

وی با اشاره به افزایش ۱۸۰ درصدی تسهیلات اشتغال‌زایی، خاطرنشان کرد: ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی در استان بوشهر ارائه شده است که ۸۵۱ نفر از این تسهیلات بهره‌مند شدند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار