دومین گزارش وزارت خارجه در اجرای برجام آماده تقدیم به مجلس

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: گزارش دوم وزارت امور خارجه در مورد اجرای برجام آماده شده است و عباس عراقچی برای توضیح این گزارش در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی حضور می یابد.

نقوی حسینی

نقوی حسینی

حسین نقوی حسینی اظهار داشت: عباس عراقچی رییس ستاد پیگیری اجرای برجام درخواست کرده که هنگام ارائه این گزارش در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حضور یابد و توضیحاتی را درمورد آن ارائه کند.

وی افزود: قرار است در هفته جاری این موضوع در دستور کار کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس قرار گیرد و به احتمال زیاد فردا این گزارش به ما تحویل داده می شود و عراقچی با حضور در این کمیسیون توضیحاتی را درمورد دومین گزارش وزارت امور خارجه ارائه می کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم یادآور شد: بر اساس قانون اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام، وزارت امور خارجه هر سه ماه یک بار باید گزارش خود درباره نحوه اجرای برجام را به این کمیسیون ارائه دهد، کمیسیون امنیت ملی نیز موظف است هر 6 ماه یک بار گزارش اجرای برجام را به مجلس شورای اسلامی ارائه دهد.

نقوی حسینی ادامه داد:وزارت امور خارجه نخستین گزارش خود را 26 فروردین ماه به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارائه کرد، بررسی های لازم در مورد این گزارش انجام شده است، در نهایت این کمیسیون باید گزارش خود را تا 26 تیرماه به هیات رییسه مجلس ارائه کند.

وی تاکید کرد: بر این اساس 26 تیر ماه موعد تحویل گزارش نخست از سوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به هیات رییسه مجلس و همچنین موعد تحویل گزارش دوم وزارت امور خارجه به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس است.

منبع: ایرنا

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار