کاهش اختیارات شهرداری تهران در معاملات مالی

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، احمد حکیمی پور در حاشیه جلسه امروز شورای شهر تهران از جمع آوری امضا ارائه طرح یک فوریتی کاهش اختیارات شهرداری تهران در معاملات مالی خبر داد و اظهار داشت: به دنبال این هستیم که اختیارات قانونی شهرداری تهران را که برای معاملات که افزایش زیادی داشته است، کاهش دهیم.

وی افزود: شهردار و معاونانش بیش از قانون اختیاراتی در این حوزه دارند که لازم است عملکرد مالی آنها کنترل شود زیرا وضعیت فعلی شفاف نیست.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتمایع شورای شهر تهران تصریح کرد: در حال حاضر نمی‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که در بخش های مالی حسن انجام کار وجود دارد. بنابراین به دنبال تجدید نظر در اختیارات شهرداری هستیم و معتقدیم معاملات این نهاد باید به شورا ارائه شود.

وی ادامه داد: در این خصوص 22 عضو شورا طرح یک فوریتی را امضا کرده‌اند تا بازنگری لازم در این قانون انجام و گزارشات شفافی در این خصوص به شورا ارائه شود.

حکیمی پور در پاسخ به پرسشی مبنی براینکه سقف اخیارات شهرداری در معاملات مالی چه میزان است، گفت: پیش از انقلاب این اختیار در حدود 10 هزار تومان و بعد از انقلاب حدود 20 میلیون تومان بوده است که در ادامه به 500 میلیون تومان افزایش یافته اما اکنون ارقام بالاتری در معاملات استفاده می‌شود. در واقع شهردار در حد یک وزیر اختیار دارد.

وی خاطرنشان کرد: در کنار میدان بهمن یک زمین سه هکتاری که متعلق به سردخانه سابق بوده و یک یادگاری در شهر تهران به شمار می‌آمد معامله شده و شورا نیز از آن بی خبر بوده است.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار