سند پیشنهادی بهبود فضای کسب و کار در کشور تدوین می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، حسین وثوقی ایرانی بعد از ظهر سه شنبه در جلسه کمیسیون صدور خدمات فنی‌ومهندسی و دانش بنیان اتاق بازرگانی اردبیل افزود: این سند پیشنهادی با همکاری تمام استان های کشور و با آسیب شناسی روند فعلی فضای کسب و کار در حال تدوین است.

وی با اشاره به تمدید قانون پنجم توسعه و تکلیفی که این قانون بر عهده دستگاه های متولی قرار داده است، تاکید کرد: بنا داریم با دستیابی به یک سند پیشنهادی، این مهم از طریق اتاق بازرگانی ایران و در چارچوب ملی اقدام شود.

نائب رئیس کمیسیون صدور خدمات فنی‌ومهندسی اتاق ایران با اشاره به تمرکز دولت در ارتقا فضای کسب و کار یادآور شد: ارتقا بیش از پیش این بخش از مهمترین رویکردهای دولت است.

وی با بیان اینکه ایران هم اکنون در رتبه ۱۱۷ جهانی به لحاظ فضای کسب و کار قرار دارد، افزود: این آمار نشان می دهد ۱۱۶ کشور در دنیا وضعیت بهتری نسبت به کشورمان دارند، لذا باید برای بهبود هر چه بیشتر این بخش تلاش کنیم.

وثوقی ایرانی در عین حال با اشاره به صعود ۳۵ پله ای ایران در زمینه فضای کسب و کار طی سه سال گذشته متذکر شد: سه سال پیش ایران در رتبه ۱۵۲ قرار داشت، ولی با توجه و اقدامات صورت گرفته این رتبه به ۱۱۷ کاهش یافت.

به گفته وی ارتقا ۲۰ پله ای و دستیابی به آمار زیر ۱۰۰ در دنیا هدف گذاری دولت در زمینه بهبود فضای کسب و کار است و در این خصوص گام های بزرگی برداشته شده است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار