تصاویری زیبا و مسحورکننده از سرطان های مرگبار+ عکس

هیچکس حتی نمی تواند تصور کند سلولهای سرطانی تا این حد زیبا باشند.

سرطان های مرگبار

به نقل از وبسایت روزنامه واشینگتن پست، هیچکس نمی تواند تصور کند سرطان که نامی بسیار وحشتناک دارد، سلولهایی تا این حد زیبا داشته باشد.

"آدام مارکوس،" یک پژوهشگر حوزه سرطان در "دانشگاه اِموری" در آتلانتا در ایالت جورجیای آمریکا سلولهای سرطانی ریه را درون نوعی ژل فرو برد و اجازه داد این سلولها به مدت 24 ساعت به بافتهای موجود حمله کنند. تصویری که از این سلولهای سرطانی بدست آمد بسیار جالب و مسحور کننده بود.

تصاویری زیبا و مسحورکننده از سرطان های مرگبار

عکس مارکوس تنها یکی از نمونه های تصاویر سلولهای سرطانی در "مؤسسه ملی سرطان" آمریکا بود. تصاویر دیگر شامل سلولها، بافتها و مولکول های سرطانی بوده که بوسیله دهها محقق دیگر این کشور جمع آوری شده است.

تصویر زیر ایمن درمانی سرطان را نشان می دهد. یک سلول سرطانی بوسیله دو سلول تی (سلولهای قرمز رنگ که بخشی از سامانه دفاعی بدن هستند) مورد حمله قرار می گیرد.

 تصاویری زیبا و مسحورکننده از سرطان های مرگبار

این تصاویر نشاندهنده پژوهش های انجام شده در حوزه سرطان است و در کنفرانسهای مرتبط از آنها استفاده می شود. این تصاویر همچنین می تواند علاقه مردم را به حوزه علم و پزشکی بیشتر کند.

"ریک مانرو،" ناظر این پژوهش در مؤسسه ملی سرطان گفت: هدف این مؤسسه جمع آوری نمونه های مختلفی از انواع سلولهای سرطانی است.

 تصاویری زیبا و مسحورکننده از سرطان های مرگبار

 تصاویری زیبا و مسحورکننده از سرطان های مرگبار

تصاویری زیبا و مسحورکننده از سرطان های مرگبار

یکی از این تصاویر که بوسیله "مرکز سرطان ییل" تهیه شده است نشاندهنده ذرات نانو در مغز یک موش است که به نوعی سرطان مغزی دچار شده است. پژوهشگران در تلاشند دریابند آیا این ذرات کوچک می تواند به عنوان یک دستگاه تحویل دارو عمل کند و داروی مورد نیاز را به مغز برساند؟

تصاویری زیبا و مسحورکننده از سرطان های مرگبار

تصویر دیگر که بوسیله محققان بیمارستانی در ممفیس تهیه شده است یک پروتئین انسانی را نشان می دهد که برای انجام پژوهش وارد سلولهای بال یک نوع مگس شده است.

به گفته "ریک مانرو،" بیشتر این تصاویر بوسیله میکروسکوپ های فلورسنت مجهز به دوربین های دیجیتال تهیه شده است.

باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط:

زنجبیل و فلفل و سرطان های مرگبار

تاتوی ابرو یا تزریق سرطان مرگبار

کشف درمان سرطان لوسمی میلوئید حاد

دومين سرطان مرگبار در دنيا

سرطان معده کشنده ترین سرطان

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار