المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان سراسر کشور در مشهد برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگارمهر،  رئیس دانشگاه فردوسی مشهد ظهر سه‌شنبه در نشست خبری سیزدهمین المپیاد دانشجوی کشور با اشاره به برگزاری این المپیاد اظهار کرد: سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور با حضور دو هزار و ۵۰۰ دانشجوی دختر و دو هزار و ۵۰۰ دانشجوی پسر در مشهد برگزار می‌شود.

محمد کافی ادامه داد: در این المپیاد دختران در هشت در رشته شنا، تنیس روی میز، فوتسال، بسکتبال، دومیدانی، بدمینتون و تکواندو شرکت می‌کنند و در بخش پسران نیز افزون بر رشته‌های فوق مسابقات در رشته کشتی آزاد و فرنگی نیز برگزار می‌شود.

کافی با بیان این مراسم افتتاحیه این المپیاد در روزهای  ۲۸ تیر و ۱۱ مرداد ماه با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار خواهد شد، گفت: در این مراسم برنامه‌های هنری، فرهنگی و ورزشی متنوعی از قبیل اجرای موسیقی محلی همراه با جلوه‌هایی از فرهنگ محلی مردم جنوب و شمال خراسان بزرگ، اجرای نمایشی از شاهنامه حکیم فردوسی و بخشی از ورزش‌های باستانی اصیل ایرانی از قبیل کشتی باچوخه، ورزش باستانی، چوگان و... به اجرا درخواهد آمد.

سرپرست عالی سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان سراسر کشور خاطرنشان کرد: سخنران ویژه مراسم افتتاحیه دختران در ۲۸ تیرماه، شهین‌دخت مولاوردی معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده و سخنران مراسم افتتاحیه پسران در ۱۱ مرداد ماه هم محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری است.

وی با تأکید بر نقش رسانه‌ها در پوشش این رویداد و گسترش فرهنگ، هنر و ورزش ملی گفت: اجرای چنین برنامه‌هایی می‌تواند نقش موثری را در  زمینه پرکردن اوقات فراغت دانشجویان ایفا کند.

کافی افزود: سهمیه کاروان ورزشی دانشجویان خراسانی رضوی ی۱۵۰ نفر آقا ۱۵۰ نفرخانوم است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار