تعطیلی مدارس ایالت مریلند آمریکا در عید قربان

به گزارش سرويس ديني جام نيوز، به نقل از پایگاه خبری «IBT»، شاهد هستیم که منطقه به منطقه، اعیاد اسلامی در آمریکا در حال به رسمیت شناخته شدن هستند و به عنوان روز تعطیل در تقویم مدارس ثبت می‌شوند تا دانش‌آموزان مسلمان بیشتری بتوانند در جشن‌های مذهبی خود شرکت کنند.

هیئت آموزش و پرورش منطقه «هوارد» در مریلند به اتفاق آرا به اضافه کردن عید قربان به لیست تعطیلات مذهبی مدارس رأی مثبت دادند.

کریستین اوکانر، رئیس هیئت آموزش و پرورش منطقه هوارد گفت: بسیار خوشحالم که هیئت به اتفاق آرا با پیدا کردن راه‌هایی برای به رسمیت شناختن پیشینه‌های متنوع دینی و فرهنگی دانش‌آموزان و خانواده‌ها موافقت کرد.

وی افزود: ما می‌خواهیم نهایت تلاشمان را انجام دهیم تا فرصت‌هایی برای تجربه فرهنگ‌های مختلف برای همه دانش‌آموزان فراهم شود.

سال گذشته نیز بیل دبلاسیو، شهردار نیویورک اعلام کرد که مدارس دولتی نیویورک به مناسبت عید فطر و عید قربان تعطیل خواهند شد.

سازمان‌های مدارس دیگر ایالت‌های آمریکا مانند ورمانت، ماساچوست و کنتیکت نیز تصمیم‌های مشابهی را برای تعطیلی اعیاد اسلامی اتخاذ کرده‌اند. تعدادی از این مدارس سال‌ها است که به مناسبت این اعیاد تعطیل هستند و برخی به تازگی این کار را شروع کرده‌اند.

در کنار کسانیکه با این اقدام مدارس موافق هستند و آن را قدمی در راستای فرهنگ پذیریش تنوعات دینی و فرهنگی مختلف می‌دانند، منتقدانی نیز همواره وجود دارند./ايكنا

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار