لزوم رتبه بندی بین المللی بانک‌ها با هدف افزایش اعتبار‎

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، علی صالح آبادی با اشاره به مدیریت ریسک و رتبه بندی با نک‌ها در کشور گفت: با توجه به قرار گرفتن در شرایط جدید نیاز داریم تا بانکها، موسسات، شرکتها و بنگاهها از رتبه بندی بین المللی برخوردار باشند که دراین خصوص اقدامات اولیه از سوی بانک‎ها در شرایط بعد از تحریم صورت گرفت تا در گامهای بعدی بتوانیم از خطوط اعتباری بانکهای بین المللی استفاده کنیم.
 
مدیر عامل بانک توسعه صادرات افزود: بنابراین در شرایط جدید نیازمند رتبه بندی اعتباری هستیم تا متناسب با آن نرخ سودی که خطوط اعتباری به خود می گیرد تعیین شود لذا یکی از موضوعات مهم در شرایط جاری موضوع رتبه بندی بین المللی است و در شرایط جدید انتظار داریم موسسات رتبه بندی با اعتبار بالاتری در کشور حضور پیدا کنند و رتبه بندی بانک‎ها را انجام دهند.
 
وی تصریح کرد: موضوع با اهمیت دیگر در این زمینه حسابرسی است که خوشبختانه استانداردهای حسابرسی داخلی به استانداردهای بین المللی نزدیک است زیرا پایه تدوین استانداردهای حسابرسی بر اساس استانداردهای بین المللی است لذا بعد از لغو تحریم‎ها برخی از موسسات حسابرسی ایرانی اعتبار بالایی در کشور پیدا کردند.
 
صالح آبادی گفت : در شرایط جدید ضرورت دارد تا ارتباط موسسات حسابرسی بین المللی با موسسات حسابرسی داخلی که از کیفیت بالایی برخوردار هستند برقرار شود تا بتوانیم به صورت‎های مالی بنگاه‎ها اعتبار بالاتری بدهیم.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار