درمان ام‌.اس صحت ندارد

دبیر سیزدهمین کنگره بین‌المللی ام اس ایران عنوان کرد: ام اس یک بیماری قابل کنترل است که با درمان‌های موجود تنها می‌توان موجب بهبود کیفیت زندگی بیماران شد.

به گزارش ایسنا، دکتر عبدالرضا ناصر مقدسی در آستانه برگزاری سیزدهمین کنگره بین‌المللی ام اس ایران در واکنش به اخبار منتشر شده مبنی بر «درمان بیماری ام اس توسط محققان کانادایی»، گفت: متاسفانه رسانه‌ها به خصوص رسانه ملی کشور بدون اینکه تائید این مساله را از متخصصان دریافت کنند، منتشر و موجب ایجاد امید واهی در بیماران شده‌اند.

وی افزود: محققان کانادایی هیچ گونه ادعایی درباره درمان بیماری ام اس نکردند، بلکه آنها تحقیقاتی انجام دادند که مبنی بر آن می‌توان از بروز علائم این بیماری پیشگیری کرد.  متاسفانه نشر این خبر کذب موجب امیدواری بیماران و افزایش تماس  با مراکز درمانی و در نهایت ناامیدی آنها شد.

این متخصص مغز و اعصاب،  درباره باور عمومی برخی افراد مبنی براینکه تمام بیماران مبتلا به ام اس در نهایت ناتوان و ویلچر نشین می‌شوند، اظهار کرد: این باور کاملا غلط است، زیرا با روش‌های درمانی جدید این بیماران می‌توانند به زندگی خود ادامه دهند. همچنین اقدام در جهت کاهش مصرف مواد دخانی و قلیان در جوانان و زنان نیز می‌تواند از راه‌های مقابله با ام اس باشد.

بنابر اعلام روابط عمومی سیزدهمین کنگره بین‌المللی ام اس ایران،  ناصر مقدسی در پایان خاطرنشان کرد: ارسال مقالات تا ۳۱ تیر از طریق وب سایت کنگره ادامه دارد.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار