ساخت بیش از ۸ ساعت انیمیشن از زندگی حضرت زهرا/معرفی شاخه طوبی

حجت الاسلام سید احمد سجادی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با اشاره به نرم‌افزارهای مختلف کاربردی که تاکنون توسط این مرکز عرضه برای استفاده  عموم، محققان و نویسندگان و اقشار مختلف جامعه شده است، اظهار داشت: نرم افزار شاخه طوبی از جمله مهم‌ترین این نرم افزارها است که از زمان عرضه با استقبال خوبی از سوی محققان و مردم روبرو شده است.

وی با بیان اینکه این نرم‌افزار پژوهشی جامع درباره حضرت فاطمه زهرا (س) در ۱۴ بخش کلی و ۱۷۷ موضوع تهیه شده است، افزود: در بخش شناخت نامه پژوهشی جامع دربارۀ حضرت فاطمه زهرا (س) عرضه شده و در بخش کتابخانه نیز  متن ۲۵ جلد کتاب برگزیده با امکان جستجو و یادداشت برداری از جمله دو کتاب معروف «بهشت ارغوان» و «کشتی پهلو گرفته» قرار گرفته است.

نگاه ویژه به نسل جوان از ویژگی‌های شناخت نامه شاخه طوبی است

وی با اشاره به اینکه نگاه ویژه به نسل جوان از ویژگی‌های شناخت نامه شاخه طوبی است، ابراز داشت: ارائه الگوی رفتاری حضرت در ۱۰۱ شاخه برگرفته از بیش از ۵۸۰ منبع مطالعاتی شیعه و اهل سنت، ۱۴۹ داستان درباره حضرت به صورت پویا نمایی به مدت بیش از ۸ ساعت، پاسخ به بیش از ۵۰ پرسش مهم و مجموعۀ اشعار در مدح و رثای حضرت زهرا (س) از ویژگی های بخش شناسنامه شاخه طوبی است.

وی ادامه داد: در بخش حکایت بیش از ۱۲ ساعت روایت دو کتاب «بهشت ارغوان» نوشتۀ استاد کمال السید با ترجمۀ استاد ژرفا و «کشتی پهلو گرفته» نوشتۀ استاد سید مهدی شجاعی به صورت گویا قرار گرفته است.

حجت‌الاسلام سجادی گفت: همچنین در بخش نگارخانه ۱۳۳ طرح با موضوع حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها به همراه تصاویری از فدک در بخش آوا بیش از ۲۴ ساعت سخنرانی، مداحی، مرثیه، همخوانی و زیارت نامۀ حضرت قرار دارد.

وی اضافه کرد: امکان جستجو و یادداشت برداری، امکان به روز رسانی از طریق سامانه و بروز رسانی نرم افزارهای مرکزتحقیقات رایانه ای حوزه علمیه اصفهان از جمله امکانات کاربردی نرم افزار شاخه طوبی است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار