پیامدهای مثبت برجام غیرقابل باور است

پیامدهای مثبت برجام غیرقابل باور است محمد رضا نعمت زاده در ستاد رفع موانع تولید کهگیلویه و بویراحمد گفت : در سال های گذشته کمتر کشوری حاضر به سرمایه گذاری در ایران بود اما در شش ماه گذشته هیات های اقتصادی فراوانی از کشورهای مختلف برای سرمایه گذاری به ایران سفر کردند.

وزیرصنعت، معدن و تجارت با اشاره به شرایط دوران تحریم در سال های گذشته گفت: پیامدهای مثبت برجام غیرقابل باور است.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از  خبرگزاری ایرنا ؛‌« محمد رضا نعمت زاده» در ستاد رفع موانع تولید کهگیلویه و بویراحمد افزود: در سال های گذشته کمتر کشوری حاضر به سرمایه گذاری در ایران بود اما در شش ماه گذشته هیات های اقتصادی فراوانی از کشورهای مختلف برای سرمایه گذاری به ایران سفر کردند.
وی با اشاره به ذکر برخی فعالیت های کشورهای خارجی در ایران در شش ماه گذشته گفت: شرکت های ایتالیایی از جمله این سرمایه گذاران هستند که در بخش هایی از اقتصاد ایران سرمایه گذاری کردند و تا پایان سال جاری بخشی از آنها به بهره برداری می رسد.
نعمت زاده بیان کرد: بیش از 100 قرارداد در حوزه صنعتی در ماه های گذشته بین ایران و سایر کشورها منعقد شده است.
وی اظهار کرد: در مشارکت با شرکت پژو بیش از 20 قرارداد برای تولید خودرو در ایران منعقد شده است.
نعمت زاده عنوان کرد: تا پایان امسال، نخستین خودرو که از پیامدهای این قراردادهاست تولید می شود.
وی گفت: تقاضاهای بسیار زیادی از سوی شرکت های خارجی برای سرمایه گذاری در کشور با شرایط مورد علاقه ایران در دست بررسی دولت است.
نعمت زاده افزود:این شرکت ها براساس قراردادها می بایست علاوه بر ورود فناوری های روز دنیا به صادرات محصولات تولیدی نیز اقدام کنند.
وی بیان کرد: شرایط اقتصادی کشور در سال های گذشته 'قفل' بود و فعالان اقتصادی ایران کمتر فعالیت اقتصادی می توانستند داشته باشند.
نعمت زاده در ادامه با اشاره به برخی مشکلات موجود در ارتباطات بین المللی اقتصادی ایران گفت: این مشکلات به تدریج حل خواهند شد.
وی عنوان کرد: در ماه های گذشته بانک مرکزی ایران 35 توافق با بانک های مرکزی کشورهای مختلف برای سهولت روابط مالی منعقد کرده است.
نعمت زاده افزود: بانک های ایران نیز جداگانه 215 توافقنامه با بانک های خارجی منعقد کرده اند که به خاطر رفع تحریم ها و برجام بود.
همچنین وزیرصنعت،معدن وتجارت در جمع خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج با اشاره به تعداد اجرایی شدن مصوبات کارگروه ستاد تسهیل افزود: 50 درصد از مصوبات کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید استان های کشور تاکنون اجرا شده است.
وی تصریح کرد:‌ از زمان آغاز فعالیت کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان های مختلف کشور تاکنون مسائل و مشکلات 13 هزار و 500 واحد تولیدی مطرح و مورد بررسی قرار گرفته است.
وی بیان کرد: 50 درصد مابقی مصوبات کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید استان های کشور نیز در مرحله اجراست.
نعمت زاده اظهار کرد: دریافت تسهیلات بانکی، استمهال بدهی ها و وجود مشکلات حقوقی از جمله مهمترین درخواست های مطرح شده از سوی تولیدکنندگان در کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید استان های کشور بوده است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر به کهگیلویه و بویراحمد از چند طرح بزرگ صنعتی این استان بازدید کرد

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار