نمایشگاه کالاهای صادراتی در منطقه اقتصادی دوغارون برپا می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی، قربان میرزایی با اشاره به سفر روز گذشته خود به شهرستان تایباد، گفت: در این سفر ضمن دیدار با فرماندار این شهرستان، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و مدیرعامل شرکت پایه بار دوغارون در خصوص همکاری‌های مشترک در راستای استفاده بهینه از ظرفیت‌های اقتصادی این منطقه مرزی مذاکراتی انجام شد.

وی با اشاره به اقدامات در حال انجام برای ایجاد نمایشگاه دائمی کالاهای صادراتی در مرز افغانستان افزود: با همکاری مدیریت منطقه ویژه اقتصادی دوغارون محل مناسبی برای ایجاد این نمایشگاه در نظر گرفته شده است و زیرساخت های لازم در آن در شرایط مساعدی قرار دارد.

 مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی ادامه داد: تلاش داریم با برنامه‌ریزی‌هایی که توسط واحد بازرگانی خارجی سازمان انجام خواهد شد، با غرفه بندی سالن‌ها و جذب نمایندگان کارخانه‌های تولید کالاهای مختلف در استان به زودی این نمایشگاه را به صورت یک بازرچه مرزی راه اندازی کنیم.

وی بیان کرد: امیدواریم با حمایت‌های استانداری بتوانیم این بازارچه را به کریدوری برای مبادلات اقتصادی و تجاری بین ایران و افغانستان تبدیل کنیم تا تاجران و مردم این کشور دوست و همسایه بدون نیاز به ویزا امکان تردد و تهیه کالاهای مورد نیاز خود پیدا کنند.

میرزایی به بازدید از جایگاه سوخت در حال احداث سازمان همیاری شهرداریهای استان در مرز دوغارون اشاره و بیان کرد: خوشبختانه با اجرای تاسسیات زیرساختی این جایگاه، شاهد حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی این پروژه هستیم.

وی بیان کرد: پیش بینی می شود با انجام کابل کشی ها، نصب نازل ها و محوطه سازی این پروژه در شهریورماه به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای عرضه سوخت با قیمت بین المللی به کامیون های عبوری ایرانی و افغان در این جایگاه، خاطر نشان کرد: قطعاً این جایگاه سوخت کمک شایانی به جلوگیری خروج ارز از کشور، قاچاق سوخت از مرز های استان و ارائه خدمات مطلوب سوختگیری به خودروهای سنگین عبوری خواهد کرد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار