چگونه 24 درصد از درآمد خودروسازان به دولت می‌رسد؟

دبیر انجمن خودروسازان تشریح کرد چگونه ۲۴ درصد از درآمد خودروسازان به دولت می‌رسد؟ هفت‌خوان هزینه‌ای برای رساندن خودرو به دست مشتری

عصر خودرو- دبیر انجمن خودروسازان با تشریح چگونگی واریز ۲۴ درصد از درآمد به فروش خودروسازان به حساب‌های دولتی گفت: هفت نهاد دولتی به بهانه‌های گوناگون از خودروسازان پول دریافت می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از اقتصادنیوز، داوود میرخانی رشتی با تشریح چگونگی واریز 24 درصد قیمت تمام شده یک خودرو به حساب دولتی گفت: هفت نهاد دولتی به بهانه‌های گوناگون از خودروسازان پول دریافت می‌کنند.

او افزود: بر اساس آمار مالی منتشر شده خودروسازان در سال 90 به عنوان سال پایه و همچنین سالی که تولید و قیمت خودرو با افزایش چشمگیری مواجه شد، با توجه به نسبت درآمد به فروش 10 هزار میلیارد تومانی صورت گرفته، نسبت پرداخت به فروش هر خودرو به نهادهای دولتی 24 درصد محاسبه شده است.

میرخانی گفت: گمرک، تامین اجتماعی، مالیات بر عملکرد (دارایی)، مالیات بر ارزش افزوده (شماره‌گذاری)، مالیات حقوق و دستمزد، هزینه‌های مالی (سود بانکی و سود مشارکت) و هزینه‌های بیمه‌ای و بیمه شخص ثالث هفت خوانی هستند که خودروسازان باید از آن بگذرند تا یک خودرو را به دست مشتری برسانند.

او افزود: مجموع هزینه‌های پرداخت شده به نهادهای عمومی در عرض یک سال دو هزار و 600 میلیارد تومان است که 24 درصد نسبت درآمد به فروش یک خودرو را تشکیل می‌دهد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار