آقا؛ ورود شما به این استخر مختلط ممنوع!

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیـوز، مسئولان یک استخر شنای عمومی در حومه شهر کلن آلمان اعلام کرده‌اند در پی شکایت زنان مبنی بر "آزار دیدن" از ورود مردان پناهنده جلوگیری خواهند کرد.

یک مقام دولتی در منطقه برنهایم آلمان، روز جمعه (15 ژانویه ــ 25 دی) گفت: این محدودیت در نظر گرفته شده تا به پناهجویانی که نزدیک این استخر شنا اسکان داده شده‌اند نشان دهیم "چنین رفتارهایی در اینجا پذیرفته نخواهد شد".

بعد از واقعه آزار جنسی گسترده زنان در شب سال نوی مسیحی در شهر کلن، بخشی از شهروندان کلن به حضور پناهندگان معترضند.

اذیت و آزارهای جنسی شب سال نو که تعداد آنها صدها مورد گزارش شد، موجی از مخالفت‌ها با سیاست‌های پناهنده‌پذیری آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، به راه انداخت و همزمان به گروه‌های افراطی دست راستی در این کشور جسارت بیشتری برای اعتراض علنی علیه مهاجران بخشید.

آلمان در سال گذشته میلادی بیشترین تعداد پناهجو در اروپا را پذیرفت و مرز خود را روی حدود یک‌میلیون و 100هزار پناهنده گشود.

مارکوس شناپکا، مدیر بخش خدمات اجتماعی برنهایم که در 20 کیلومتری جنوب شهر کلن واقع شده، گفته در پی افزایش شکایات مرتبط با "اذیت و آزارهای جنسی" از سوی شناگران زن و کارمندان زن این استخر عمومی، تصمیم به ممنوعیت ورود مردان پناهجو گرفته شده است.

شاکیان گفته‌اند که گروهی از مردان پناهجو در این استخر رفتار و گفتاری آزار دهنده از خود نشان داده‌اند که در بسیاری موارد به ترک شناگران زن انجامیده است.

شناپکا به خبرگزاری رویترز گفته با وجود اینکه هیچ‌کدام از این شکایات به وقوع جرم آشکار مرتبط نبوده اما مددکاران اجتماعی تصمیم گرفتند برای اصلاح و پیشگیری از تکرار رفتار مردان پناهجو چنین تصمیمی بگیرند.

مسئولان برنهایم هنوز اعلام نکرده‌اند برای اعمال این ممنوعیت از چه راه‌کاری استفاده خواهند کرد، هرچند آلمان اخیراً اعلام کرده بود بنا دارد کارت‌های شناسایی جدیدی برای پناهنگان صادر کند./ شفاف

115

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار