حقوق‌های نجومی مربوط به امروز، دیروز و ماه پیش نیست

ناصر موسوی لارگانی اظهار کرد: گرفتن حقوق‌های نجومی خسارت به نظام جمهوری اسلامی ایران است و این امر اعتماد مردم را نسبت به مسئولان خیلی کم کرده است. مردمی که همواره مدافع و یار نظام هستند و در تنگناها و بزنگاه‌ها حضور دارند نباید شاهد چنین اتفاقاتی باشند.

وی افزود: مردم همیشه حمایت خود را از نظام، ولایت و مسئولان نشان داده‌اند، اما زمانی که این خبرها شنیده می‌شود بی‌اعتمادی در  بین مردم نیز مشاهده می‌شود. مردم می‌گویند ما برای این کشور و نظام شهید داده‌ایم و امروز عده‌ای خاص، بیت المال را تاراج و با گرفتن حقوق‌های نجومی حق دیگران را ضایع می‌کنند.

وی ادامه داد: این اتفاق بار مادی و معنوی دارد و بر همه اقشار جامعه تاثیر می‌گذارد. برای مثال تصور کنید یک موسسه تولیدی بزرگ، مدیرعامل حقوق نجومی دریافت، اما کارگر پای کوره حقوق خوبی نداشته باشد، این موضوع قطعا بر وی و روحیه و کارکرد فرد تاثیر گذاشته و موجب اشکال در روند تولید و کیفیت محصولات می‌شود. پس حتما چنین اتفاقی در بخش کشاورزی، تولیدی و خدماتی کشور تاثیر خواهد گذاشت و نتیجه آن را خواهیم دید.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: سوالاتی توسط نمایندگان در خصوص حقوق‌های نجومی به کمیسیون اقتصادی ارسال شده که در اولین فرصت در دستور کار کمیسیون قرار می‌گیرد، همچنین قرار شده تا توضیحات وزیر اقتصاد را در این زمینه بشنویم و ریاست مجلس هم در مورد همین موضوع به کمیسیون اصل 90، مرکز پژوهش‌ها و دیوان محاسبات برای پیگیری دستور ویژه داده‌اند و امیدواریم که نتیجه خوبی حاصل شود.

به گزارش ایسنا؛ وی درباره این‌که چرا در گذشته به این بحث ورود پیدا نشده است، گفت: شخصا حدود دو سال پیش در خصوص وام‌های چند صد میلیونی، از وزیر اقتصاد و دارایی سوال کردم و حتی قرار شد در صحن علنی مجلس نیز مطرح شود، اما در آن زمان گفتند اگر این مسائل از تریبون عنوان شود خوب نیست. موضوع حقوق‌های نجومی متعلق به امروز و دیروز و چند ماه پیش نیست، اما زمانی که رسانه‌ای شد باید به شدت با آن‌ها برخورد شود؛ چراکه با جدی نگرفتن این موضوع قطعا مشکلات بعدی پیش خواهد آمد و اختلاس‌ها بیشتر خواهد شد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار