شبکه شهرهای دوستدار کتاب ایران راه اندازی شد

شبکه شهرهای دوستدار کتاب ایران با برگزاری مجمع عمومی ، راه اندازی شد که اهواز نیز به عنوان شورای هماهنگی این شبکه انتخاب شد

شبکه شهرهای دوستدار کتاب ایران با برگزاری مجمع عمومی ، راه اندازی شد که اهواز نیز به عنوان شورای هماهنگی این شبکه انتخاب شد.

شبکه شهرهای دوستدار کتاب ایران نهادی ارتباطی برای تبادل تجربه و همکاری های مشترک شهر های متعدد است و شهرهای نیشابور، اهواز، شهرکرد، تبریز و کاشان با رای اعضای مجمع عمومی به عنوان شورای هماهنگی این شبکه و شهرهای سبزوار و اصفهان به عنوان شهرهای علی البدل، شورای هماهنگی انتخاب شدند.

در این مجمع مقرر شد که دبیرخانه این شبکه هر سال در شهر پایتخت کتاب ایران باشد.

همچنین در نشست نخستین مجمع عمومی، اساسنامه پیشنهادی شبکه شهر های دوستدار کتاب اصلاح و تصویب شد.

علی اصغر سیدآبادی، مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه نشست مجمع عمومی، هدف از تشکیل این شبکه را تبادل ایده ها و نظر ها میان شهر ها، برگزاری برنامه های مشترک در حوزه کتابخوانی و فراهم آوردن زمینه تعامل و همکاری در عرصه ترویج کتابخوانی دانست.

وی افزود: هماهنگی میان شهر های مختلف و اطلاع از برنامه ها و فعالیت های شهر ها در عرصه کتابخوانی می تواند از دیگر ماموریت های این شبکه باشد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار