X بستن تبلیغات
5. Fixed

رکود کشدار بازار خودرو

رکود کشدار بازار خودرو

عصر خودرو- بازار خودرو در این روزها با ادامه روند پیشین خود، تغییری به خود ندیده است و همچنان قیمت برخی از خودروها ۲۰۰ تا ۵۰۰هزار تومان کمتر از نرخ مصوب کارخانه در بازار عرضه می‌شوند.

 گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از صمت ، بهدر چنین شرایطی انتظار می‌رود با پایان ماه مبارک رمضان، بازار خودرو از وضعیت کنونی قیمت‌ها خارج و قیمت خودروها به نرخ مصوب کارخانه بازگردد.
با افزایش نرخ بیمه شخص ثالث و از سویی موافقت شورای رقابت، برخی شرکت‌ها اقدام به اعلام قیمت جدید خودروها کردند به‌طوری که بر این اساس قیمت برخی محصولات ایران‌خودرو بین 150 تا 500هزار تومان افزایش داشته است.
در چنین شرایطی افت تقاضا در بازار خودرو ادامه دارد و با بازگشت قیمت خودروهای داخلی به قیمت مصوب و تثبیت قیمت آنها در چند روز آینده، انتظار نمی‌رود با توجه به رکودی که بر بازار حاکم است قیمت خودرو در بازار بیش از قیمت کارخانه شود. بنابراین پیش‌بینی می‌شود روند بازار تا اواخر تابستان به همین شکل بوده و تغییری در قیمت و تقاضای خودروهای داخلی اتفاق نیفتد.
همچنین افت تقاضا در بازار خودروهای وارداتی نیز ادامه دارد و با وجود افزایش آمار واردات در 2 ماه نخست امسال، بازار خودروهای وارداتی همچنان با افت شدید تقاضا روبه‌رو است ضمن اینکه امسال آمار ثبت‌سفارش خودروهای وارداتی با توجه به شروط جدید دولت برای واردات، با کاهش مواجه شده است.
امید می‌رود که بازار خودرو با تغییر و تحول اقتصادی در کشور به شرایط معمول بازگشته و در ماه‌های آینده شاهد رشد تقاضا در بازار خودروهای داخلی و وارداتی باشیم. اما امروز بازار خودرو در رکود سنگینی قرار دارد و معاملات در این بازار بسیار به ندرت اتفاق می‌افتد. این امر بسیاری از نمایشگاه‌داران خودرو را ناامید کرده و منجربه تعطیلی یک به یک نمایشگاه‌ها شده است.

کاظم محمدی‌نیکخواه - فعال بازار خودرو

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار