تاثیر بازی Pokemon Go در سهام نینتندو!

بازی موبایلی Pokemon Go که به تازگی در برخی از نقاط جهان منتشر شده است ، دارای یک شروع خیلی خوب در زمینه ی تجارت و همچنین موفقیت های مالی نینتندو بوده است.

این بازی هم اکنون آمریکا ، استرالیا و نیوزلند در دسترس است. روزنامه Wall Street Journal گزارش داد که این بازی به زودی در آسیا ، اروپا و ژاپن نیز منتشر می شود . قطعا همه به برنامه های آن آشنا هستند.

هفته ی قبل سازنده ی Pokemon Go یعنی Niantic اذعان داشت که یرورهای بازی دارای مشکلاتی است و انتشار را تا مدت زمانی به تعویق انداخت . خوشبختانه این مسئله زیاد طول نکشید و مسائل برطرف شدند.

WSJگزارش می دهد که انتشار Pokemon Go تاثیر عظیمی بر روی تجارت نینتندو گذاشته است. سهام این شرکت ۲۵ درصد در توکیو افزایش داشته است. این بازی تقریبا ۲۸ میلیارد دلار در در آمد های این شرکت تاثیر داشته است.

Pokemon Go توسط نینتندو توسعه نیافته و Niantic Labs  با همکاری Pokemon Company آن را ساخته است. بر طبق گزارش وال استریت ، ۳۲ درصد سهام شرکت Pokemon برای نینتندو است و همین امر باعث شده تا دارنده ی سوپر ماریو در این موفقیت سهیم باشد .

این بازی رایگان است و برای برخی از آیتم ها در بازی باید پول پرداخت کنید. با توجه به وجود این همه کاربری که به این بازی هجوم می آورند مطمئنا درآمد از طریق microtransactions بیشتر هم می شود.

با بازی تاک همراه باشید

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار