بخش اعظم آب کشاورزی استان بوشهر هدر می‌رود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای بوشهر، رییس شورای هماهنگی صنعت آب و برق استان اظهار کرد: مشکل اصلی کشور و استان، کمبود آب نیست؛ بلکه مدیریت مصرف بهینه در همه حوزه‌ها است و این مهم باید اصلاح شود.

شاهپور رجائی اضافه کرد: مدیریت مصرف زمانی به‌صورت منسجم و یکپارچه اجرا می‌شود که بسترسازی و زیرساخت‌های فرهنگی آن شکل پذیرد که قطعاً در این خصوص، صدا و سیما می‌تواند با تهیه و تولید برنامه‌های اثر بخش و پر مخاطب، نقش مهمی را در راستای ارتقا و سطح فرهنگ مردم و تنویر افکار عمومی ایفا کند.

وی ادامه داد: بیشترین مصرف آب در کشور و همچنین استان بوشهر در بخش کشاورزی است که قسمت اعظم آن نیز به هدر می‌رود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر با توجه به تعامل دستگاه متبوعش با سازمان جهاد کشاورزی استان تصریح کرد: برنامه‌های مشترکی در خصوص مدیریت مصرف بهینه آب با سازمان جهاد کشاورزی داشته‌ایم که بنا داریم در زمینه فرهنگی و برنامه‌های تولیدی نیز این اقدام، رنگ مشترک به خود بگیرد.

رجایی خاطر نشان کرد: اجرای طرح پایلوت آبیاری نخیلات آبپخش، مجوز تفاهم نامه سه جانبه با سازمان جهاد کشاورزی در خصوص مدیریت برداشت آب از چاه‌ها و به‌موازات آن نحوه خدمات دهی به کشاورزان و غیره، از جمله مسائلی است که به نحوه مدیریت مصرف آب کشاورزی استان کمک شایسته ای خواهد کرد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار