ایران، در صدد خرید 80 فروند جت میتسوبیشی

به گزارش فارس، ایران در صدد خرید جت‌های مسافربری ساخت شرکت «میتسوبیشی» برآمده است.

به نوشته وبگاه خبری ژاپنی «نیکی» شرکت هواپیماسازی میتسوبیشی ژاپن در گفت‌‌وگو با ایران جهت تجهیز این کشور با جت‌های مسافربری تحت توسعه خود است.

 بر اساس این گزارش، شرکت صنایع سنگین میتسوبیشی بررسی بازار ایران را سپتامبر گذشته و چهار ماه قبل از رفع تحریم‌های آمریکا از ایران آغاز کرد. این شرکت ژاپنی تماس با شرکت‌های  «ایران ایر» و «آسمان» و نیز مقام‌های بخش هوایی این کشور را آغاز کرده است..

شرکت میتسوبیشی و ناوگان هوایی ایران در حال رایزنی پیرامون خرید هواپیماهای مسافربری ساخت این شرکت با سفارش در نمایشگاه هوایی «فارن بورو» که دوشنبه در حومه لندن شروع به کار کرده است، هستند. شرکت هوایی ایران ایر در پی ارزیابی جهت خرید 80 فروند از جت‌های هفتاد صندلی  میتسوبیشی و استفاده از آن‌ها  برای مسیرهای داخلی است.

شرکت‌های هواپیمایی «ابرائر» برزیل و «بمباردیه» کانادا نیز در حال بازاریابی برای فروش محصولات خود در ایران هستند. این در حالی است که شرکت هواپیمایی «ایرباس» فرانسه  جهت فروش 118 هواپیمای مسافربری به ایران به توافق رسیده است.

شرکت «بوئینگ» آمریکا نیز با ایران به توافق رسیده است هرچند که کنگره آمریکا در مسیر اجرای این قرارداد کار شکنی می‌نماید.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار