رکاب زن زنجانی رکورد جهان را شکست

رکاب زن زنجانی با طی مسافت 45 کیلومتر و 220 متر با بیش از سه ساعت استقامت، رکورد جهانی تک چرخ را شکست.

خبرگزاری ایسنا: رکاب‌زن زنجانی با طی مسافت 45 کیلومتر و 220 متر با بیش از سه ساعت استقامت، رکورد جهانی تک چرخ را شکست.

آوات رشیدی از رکاب‌زنان برجسته استان زنجان ظهر امروز به رکورد جهانی تک‌چرخ که در دست ورزشکاری از آمریکا بود حمله کرد و توانست بعد از سه ساعت و 15 دقیقه و 54 ثانیه، این رکورد جهانی را جابه‌جا کرده و به نام خود ثبت کند.

مدیر مؤسسه ثبت رکوردهای ایران و آسیا در حاشیه این رکوردگیری که در سالن دو و میدانی صمد ایپکچی زنجان برگزار شد اظهار کرد: خوشبختانه امروز شاهد ثبت یک رکورد موفق جهانی در زنجان توسط یکی از دوچرخه‌سواران شایسته این استان بودیم که موفق شد رکورد جهانی تک‌چرخ را که پیش از این با مسافت 45 کیلومتر در اختیار ورزشکاری از آمریکا بود شکسته و به نام خود ثبت کند.

قاسم‌علی رضایی با اشاره به اینکه این رکوردگیری در مدت زمان سه ساعت و 15 دقیقه و 54 ثانیه انجام شد، تصریح کرد: آوات رشیدی توانست در این مدت رکورد جهانی تک‌چرخ را با ثبت مسافت 45 کیلومتر و 220 متر جابه‌جا کرده و به نام خود ثبت کند، این در حالی است که این ورزشکار در هفتم تیرماه سال گذشته توانسته بود با ثبت مسافت 28 کیلومتر و 710 متر رکورد آسیا را در این بخش از آن خود کند.

وی با تأکید بر اینکه این ورزشکار در سال گذشته نیز قادر به شکستن این رکورد بود، خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای بود که این رکورد در دو مرحله شکسته شود، به این ترتیب که ابتدا رکورد آسیایی شکسته شود و سپس رکورد جهانی به نام این ورزشکار زنجانی به ثبت برسد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار