X بستن تبلیغات
5. Fixed

یکی از اولویت‌های کمیسیون فرهنگی مجلس توجه به بخش عفاف و حجاب است

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: مطالبه‌گری در امر حجاب در جامعه‌ی امروز ما بسیار مهم است. ما باید برای ترویج امر عفاف و حجاب در جامعه از مقوله هنر بهره ببریم.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین پژمان‌فر عصر امروز (یکشنبه) در همایش ملی عفاف و حجاب که در سالن اصلی مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره‌ی شهدای مسجد گوهرشاد که در اعتراض به هتک حرمت نسبت به مراجع و علما و بحث حجاب در مشهد رخ داد و حدود هزاران نفر در این واقعه شهید شدند، اظهار کرد: آنها خیلی مظلومانه به شهادت رسیدند و هدف آنها دفاع از گفتمان دینی و کلام خداوند بود.

وی در ادامه با اشاره به اولویت‌بندی و راهبردهای مقام معظم رهبری در عرصه‌ی حجاب و عفاف برای مسئولین، بخش‌ها و نهادهای مختلف گفت: یکی از اولویت‌ها و راهبردهای عفاف و حجاب در جامعه ایجاد فعالیت‌های ترویجی و ایجابی در کنار مقوله‌ی امر به معروف و نهی از منکر است. همه‌ی ما وظیفه داریم که فعالیت‌های مربوط به عفاف و حجاب را در جامعه ترویج بدهیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بخش عمده‌ای از کسانی که در موضوع عفاف و حجاب مطابق ریل‌گذاری دین حرکت نمی‌کنند، آنهایی هستند که با معارف دینی آشنا نیستند. اگر بسیاری از مباحث برای مخاطبان بیان شود، آنها راحت‌تر می‌توانند مقوله‌ عفاف و حجاب را بپذیرند. ما باید کاری کنیم که عفاف و حجاب در جامعه تبدیل به یک گفتمان و باور شود.

پژمان‌فر افزود: طبق گزارش‌هایی که به ما می‌رسد گروه‌هایی در جامعه هستند که از خارج از کشور حمایت می‌شوند و آنها کارشان این است که در قسمت‌های مختلف جامعه حرکت کنند و سبب ترویج بی‌حجابی و بدحجابی در جامعه باشند. تعداد این افراد محدود است و ما باید با آنها باید رفتار امنیتی داشته باشیم اما عمده‌ی کسانی که در عفاف و حجاب به صورت نادرست رفتار می‌کنند دلیل آنها عدم آشنایی و معرفت نسبت به معارف و موضوعات دینی است.

وی عنوان کرد: یکی دیگر از نکاتی که مقام معظم رهبری برای ترویج امر حجاب و عفاف به آن اشاره کرده است، بهره‌گیری از کارهای هنری و تأثیرگذار است. امید است که نیروهای مردمی بتوانند تمام تلاش خود را کنند که عفاف و حجاب در جامعه ترویج پیدا کند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: 23 دستگاه تکلیف دارند که در عرصه‌ی عفاف و حجاب فعالیت داشته باشند اما یا اصلاً وارد این عرصه نشده‌اند و یا اگر وارد شده اند فعالیت آنها بسیار کم بوده است. ما در کمیسیون فرهنگی یکی از اولویت‌های اصلی‌ای که داریم ترویج بحث عفاف و حجاب در جامعه است و برای رسیدن به این هدف با وزیر کشور در روزهای آتی جلسه‌ای داریم و همچنین با وزیر ارشاد و سایر وزرا برنامه‌هایی داشته‌ایم.

پژمان‌فر یادآور شد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری یکی دیگر از راهبردهای ترویج عفاف و حجاب برپایی سنت‌های حسنه مثل جشن حجاب برای بچه‌هاست. بحث بعدی توجه به کمیت تعداد افراد مؤمن است. متأسفانه برخی می‌خواهند این حس را به جامعه القا کنند که مردم نسبت به عفاف و حجاب خیلی تعصب ندارند. کسانی که در بحث عفاف و حجاب به ترویج بی‌بند و باری می‌پردازند در اقلیت هستند. آنها می‌خواهند از طریق کمپین‌ها و فضاهای مجازی و بهره‌گیری از ابزارهای رسانه‌ای و تصویری به اهداف خود برسند اما ما اگر به صورت یک جبهه‌ی فعال در مقابل آنها بایستیم می‌توانیم توطئه‌های آنها را خنثی کنیم.

وی یادآور شد این برای ما جای تأسف دارد که کودکی علاقه‌مند به حجاب است اما به دلیل فشارهای روحی و روانی که بر او وارد می‌شود در پی این مقوله نمی‌رود. طبق فرمایشات مقام معظم رهبری حجاب باید از طریق مردم تبدیل به یک مطالبه شود. امروز مطالبه‌گری در حجاب بسیار مهم است. همه‌ی دستگاه‌ها و به خصوص خود مردم باید تلاش کنند که موضوع نظارت بر حجاب و رفع این معضل فرهنگی را به صورت جدی بررسی کنند.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار