عفاف و حجاب باید از مقوله سیاسی جدا شود

دبیر جبهه‌ی فرهنگی عفاف و حجاب با بیان این مطلب که عفاف و حجاب باید از مقوله‌ی سیاسی خارج شود، گفت: پیگیری عفاف و حجاب در جامعه باید تبدیل به یک مطالبه‌ی ملی و مردمی شود و هر جناح و حزبی که افتخار خدمت به مردم را کسب می‌کند، ملزم به انجام این رسالت الهی، دینی و ملی باشد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدمحسن دعایی عصر دوشنبه در نشستی که پیش از برگزاری همایش ملی عفاف و حجاب در برج میلاد تهران برگزار شد، با بیان این که خداوند به پیامبر خود در قرآن می‌فرماید که به زنان بگو پوشش عفیفانه داشته باشند، اظهار کرد: حجاب، عفاف و حیا از آموزه‌های فکری، عقلانی و دینی ماست.

وی ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی که یک نظام اسلامی‌ است تابع همین امر است و پوشش عفیفانه در نظام ما تبدیل به یک قانون شده است. اگر ما برای تعمیق باورهای مربوط به این فضا تلاش نکنیم، دچار مشکل می‌شویم. برای رسیدن به عفاف و حیا در جامعه نیازمند تلاش انسانی، عقلانی و وحیانی هستیم.

دبیر جبهه‌ی فرهنگی عفاف و حجاب خاطرنشان کرد: دشمنان انسانیت و تعالیم بشری راهبردهای اساسی و سرمایه‌های حیات‌بخش دین ما را هدف قرار داده‌اند. آنهایی که دغدغه سعادت بشری را دارند و می‌خواهند جامعه به رشد و تعالی برسد باید حیا و عفت را در جامعه ترویج بدهند و ما باید این امر را تبدیل به یک تکلیف و وظیفه‌ی واجب در جامعه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: جبهه‌ی فرهنگی ما زیربنای فلسفی دارد و مأموریت ما این است که بتوانیم باورهای عفیفانه و حیامدارانه را در جامعه درویج بدهیم. ما برای این امر برنامه‌هایی داریم که از جمله‌ی آن رونمایی از رصدنمای ملی «ع» است. ما برای این که بتوانیم عفاف و حجاب را در جامعه ترویج بدهیم نیازمند این هستیم که همگی به یک قانون واحد برسیم. ما نباید در کشوری که نظام پیشرفته‌ی حقوقی دارد دچار این چنین مشکلات و آسیب‌های اجتماعی باشیم.

دعایی افزود: احزاب و جناح‌ها نباید به این معقوله بر اساس مسائل سیاسی بنگرند. مقوله‌ی عفاف و حجاب باید از سیاست خارج شود و این شعار جبهه‌ی فرهنگی است.

دبیر جبهه‌ی فرهنگی عفاف و حجاب یادآور شد: ارزش عفاف و حجاب باید در جامعه تبدیل به یک مطالبه‌ی عمومی و مردمی شود و مردم ما باید نسبت به پاسداری از این هویت اسلامی و ایمانی مطالبه‌گری داشته باشند تا هر جناح و حزبی خواست به مردم خدمت کند بداند که رسالت او حمایت از این مقوله است. ما در دیداری که با مقام معظم رهبری داشتیم ایشان به مولفه‌ها و دستورالعمل‌هایی که برای ترویج حجاب موثر است اشاره داشته‌اند و امیدواریم که همه‌ی کسانی که در سطوح مختلف به فعالیت فرهنگی می‌پردازند به این وظیفه‌ی خود عمل کنند.

به گزارش ایسنا در دومین اجلاس «ع» که در 30 و 31 تیرماه در مشهد مقدس برگزار می‌شود، از محصولات فرهنگی جبهه‌ی فرهنگی عفاف و حجاب رونمایی می‌شود و این جبهه‌ی فرهنگی آماده‌ی عضوگیری و فعالیت سایر افراد در این حوزه است.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار