مشکلات مستمری بگیران تامین اجتماعی بوشهر حل می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، یونس خسروانی عصر دوشنبه در دیدار مدیران تامین اجتماعی استان بوشهر با مستمری بگیران با تبریک هفته تامین اجتماعی به مستمری بگیران همکار و شرکای اجتماعی این سازمان، گفت: بازنشستگان، سرمایه های هر جامعه هستند و هر سازمانی اگر توفیقاتی کسب کرده، مرهون تلاش های همکاران بازنشسته خود است و لذا تکریم و تقدیر از این قشر، امری ضروری است.

یونس خسروانی اظهار داشت: در راستای تکریم همکاران شاغل و بازنشسته و ارباب رجوع های سازمان، روزهای دوشنبه و سه شنبه، وقت ملاقات برای این عزیزان در نظر گرفته ایم که می توانند مسائل و دغدغه های خود را بیان کنند.

وی با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد مراجعین، تقاضای استخدام در تامین اجتماعی دارند افزود: ۱۲ درصد از آنها، متقاضی کمک نقدی بلاعوض هستند و مابقی هم کار اداری دارند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر تصریح کرد: همکاری که بازنشسته شده در حقیقت، حکم صداقت کار به وی اعطا شده و اشتغال فرزند ایشان، دغدغه ما هم هست اما امکان استخدام فرزندان بیش از ۶۰۰ همکار شاغل و بازنشسته استان را نداریم و تنها راه ورود ایشان به سیستم اداری از طریق پذیرش در آزمون های استخدامی سازمان است.

خسروانی ادامه داد: طبق مصوبه سازمان، فرزندان همکاران بالای ۲۵ درصد جانباز، در اولویت استخدام ها هستند و برای فرزندان سایر همکاران نیز در آزمون استخدامی، ۱۵ امتیاز جداگانه منظور می شود اما هیچ تعهد خلاف قانونی برای جذب فرزندان همکاران نمی توانیم بدهیم و بجز در چارچوب آئین نامه، استخدامی نخواهیم داشت.

وی گفت: با توجه به مشکلات مستمری بگیران در زمینه استفاده از بیمه تکمیلی، با هماهنگی های به عمل آمده، در قرارداد جدید بیمه تکمیلی اداره کل استان که در آذرماه سال جاری منعقد می شود، بیمه تکمیلی همکاران بازنشسته هم دیده شده که با اجرای آن مشکلات مستمری بگیران همکار در این زمینه برطرف خواهد شد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه وام های قرض الحسنه به صورت محدود و با مبالغ پایین از سوی بانک ها ارایه می شود، ابراز داشت: هماهنگی های لازم با بانک رفاه کارگران برای پرداخت تسهیلات به همکاران صورت چنانچه همکاران مستمری بگیر، متقاضی دریافت تسهیلات عمومی باشند، ایشان را به این بانک معرفی می کنیم.

خسروانی گفت: در صورت فعال شدن کانون مستمری بگیران همکار، آمادگی همکاری‌های مادی و معنوی با کانون از جمله کمک هزینه های سفر زیارتی همکاران، اداره کانون و هزینه های رفت و آمد اعضای کانون را داریم و به زودی مکان مناسب تری نیز برای فعالیت در اختیار این کانون قرار خواهیم داد.

وی با اشاره به اینکه به همه شعب ابلاغ شده که با هر باشگاه ورزشی قرارداد بسته‌اند، تفاوتی بین همکاران شاغل و بازنشسته قائل نشوند و امکان استفاده برای همه همکاران فراهم باشد، افزود: مجوز ایجاد مهمانسرای اداره کل استان در شیراز را هم اخذ کرده ایم که با مشخص شدن مکانیزم اداره آن، می توان آن را راه اندازی کرد تا همکاران شاغل و بازنشسته از آن استفاده کنند.

در سومین روز از هفته تامین اجتماعی، مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر دیدار صمیمانه با مستمری بگیران همکار برگزار شد و ضمن پاسخگویی مدیرکل استان به دغدغه ها، از مستمری بگیران همکار، با اهدای هدایایی، تجلیل شد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار