X بستن تبلیغات
5. Fixed

فرماندار ماهشهر آتش سوزی مجدد پتروشیمی بوعلی را تکذیب کرد

منصور قمر در گفتگو با خبرنگار مهر در واکنش به اخباری مبنی بر آغاز مجدد آتش سوزی در پتروشیمی بوعلی ماهشهر که در برخی مخافل در حال انتشار است، اظهار کرد: خوشبختانه وضعیت در این پتروشیمی آرام است و خبری از آتش سوزی مجددا در آن وجود ندارد.

وی ادامه داد: عملیات بازسازی این پتروشیمی از همان زمان مهار کامل آتش سوزی آغاز شده و کارکنان این پتروشیمی به صورت شبانه روز در حال تلاش برای بازسازی کامل آن و وارد مدار کردن این مجتمع هستند.

قمر توضیح داد: متاسفانه برخی ها در جریان آتش سوزی این پتروشیمی و حتی بعد از آن دست به انتشار شایعاتی تخریبی زده اند که باعث ایجاد التهاب در منطقه می شود به همین دلیل از مردم انتظار داریم اخبار مرتبط با این حادثه را صرفا از طریق رسانه های رسمی و معتبر دنبال کنند.

 به گزارش خبرنگار مهر، آتش مخزن پتروشیمی بوعلی سینا بامداد شنبه (۱۹ تیرماه) بطور کامل خاموش شد؛ این پتروشیمی روز چهارشنبه (۱۶تیرماه) دچار حریق گسترده شده بود.

شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در زمینی به مساحت ٣٦ هکتار در شمال غربی خلیج فارس در استان خوزستان، در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر واقع است و خوراک آن نفتای سبک و سنگین و بنزین پیرولیز است که از کارخانجات NGL (١٠٠٠/٩٠٠ پازنان) و پتروشیمی امیرکبیر تامین می شود و در فرآیندهای موجود در واحدهای عملیاتی مختلف به محصولات با ارزش و سود آور آروماتیکی نظیر پارازایلین و ارتوزایلین و بنزن تبدیل می شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار