واکنش بهبهانی به جنجال پورشه + جوابیه

به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو» به نقل از اطلس خبر ، چندی پیش برخی سایتها خبری با این عنوان منتشر کردند: « سید معین بارانی بهبهانی مبلغ 100 میلیون دلار از بانک توسعه صادرات ایران تسهیلات دریافت کرده  و هنوز به تعهدات خود و بازگرداندن پول اقدام نکرده است. این وام صرف واردات پورشه و خودروهای لوکس و گران قیمت شده است.»

در ادامه برخی سایتهای دیگر مدعی شدند که سید معین بارانی بهبهانی داماد آیت الله شاهرودی است که دفتر آیت الله شاهرودی بلافاصله این خبر را تکذیب کرد. حالا خبرنگار ما برای پیگیری این موضوع به سراغ بهبهانی رفته است تا اصل ماجرا مشخص شود.

از بهبهانی پرسیدیم که بانک توسعه صادرات به بانک مرکزی اعلام کرده 100 میلیون دلار بدهکارید و باید ممنوع الخروج شوید؛ آیا چنین است؟ که وی در پاسخ گفت: این وام جهت فعالیت تولیدی و صادراتی ما بوده و هیچ ربطی به واردات خودروی پورشه نداشته است.

وی افزود: ما بزرگترین کارخانه های نساجی کشور را طی 40 سال گذشته تاسیس کردیم و در حال کار داریم و حدود بیش از 2 هزار نفر کارگر و کارمند مشغول به کار هستند و این وام جهت فعالیت تولیدی و صادراتی و به سررسید 25 اسفندماه سال 93 بوده و کاملا تسویه شده است.برهمین اساس، تعجب می کنم از نامه بانک توسعه صادرات  به بانک مرکزی و به اصالت این نامه شک و تردید دارم.

از بهبهانی درباره شایعات درباره نسبت فامیلی با آیت الله شاهرودی سئوال شد که وی چنین پاسخ داد: هیچ نسبت فامیلی با بیت آیت الله شاهرودی چه از نظر سببی و نسبی ندارم و کلا خبر مذکور را تکذیب می کنم.

وی توضیح داد: بزرگترین کارخانجات نساجی کشور را در طول 40 سال گذشته راه اندازی کرده ام و بیش از دو هزار کارگر در آنجا مشغول فعالیت هستند که در زمینه صادرات نیز سهم بسزایی داشته است. برهمین اساس، حال از مدیرعامل بانک توسعه صادرات باید پرسید زمانی که این نامه (14 آبان ماه امسال) را امضا و ارسال کرده و ادعای طلب 100 میلیون دلار را داشته، چرا ذکری از دریافت مبلغ 90 میلیون دلار نکرده است؛ پس منتظر پاسخ مدیر عامل و سایر مسئولین بانک توسعه صادرات ایران می مانم.

در همین حال، اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بانک توسعه صادرات به این مطلب چنین واکنش نشان داده است: " بانک توسعه صادرات ایران، پس از فرارسیدن موعد سررسید تسویه تسهیلات پرداختی به جناب آقای بهبهانی در تاریخ 25/12/1393 پیگیری جهت وصول مطالبات مذکور از طریق مذاکرات متعدد با ایشان را آغاز نمود که متاسفانه علی‌رغم رویکرد بانک برای حل و فصل موضوع از طریق مذاکره، این موضوع به وصول مطالبات منجر نشد، لذا بانک استیفای حقوق خود از طریق کلیه مراجع و ظرفیت‌های قانونی را بطور جدی در دستور کار قرار داد.

خاطرنشان می‌شود ادعای مطروحه توسط جناب آقای بهبهانی مبنی بر تسویه کامل بدهی ایشان به بانک توسعه صادرات نیز به هیچوجه صحت ندارد و صرفا بخشی از بدهی ایشان به بانک تسویه شده است. ضمن اینکه تسویه مبلغ مذکور پس از اقدامات قانونی در این راستا صورت گرفته است. بدیهی است پیگیری‌های بانک توسعه صادرات ایران در این خصوص تا وصول کامل مطالبات ادامه خواهد داشت."

باتوجه به جوابیه بانک توسعه توسعه صادرات که در آن بر تسویه بخشی از تسهیلات مذکور تاکید شده، حال بهبهانی چندین پرسش در این باره مطرح کرده است؛ نخست اینکه آیا بخشی از وامی که بانک مدعی دریافت آن شده، همان مبلغ 90 میلیون دلار از 100 میلیون دلار بوده است؟(90 درصد وام) اگر پاسخ مثبت است، پس چرا این بانک با بانک مرکزی نامه نگاری کرده است؟

همچنین آیا تسویه مبلغ 90 میلیون دلار از بدهی، قبل از 14 آبان 94 (تاریخ نامه بانک توسعه صادرات به بانک مرکزی) دریافت شده است؟ اگر پاسخ مثبت است و با توجه به اینکه زمان سررسید وام توسط بانک توسعه صادرات به تاریخ 25 اسفندماه 93 بوده، پس چطور نامش در فهرست بدهکاران ارزی و ممنوع الخروج ها قرار گرفته است؟

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار