ظرفیت‌ فرهنگی شهرداری برای ترویج عفاف و حجاب مورداستفاده قرارگیرد

به گزارش خبرنگار مهر، وحید فولادگر ظهر دوشنبه در یکصد و چهلمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر با بیان اینکه این روزها وضعیت زاینده رود اسف بار است و ذخیره سد در تامین آب شرب، تامین آب کشاورزی و صنعت دچار مشکل شده است، اظهار داشت: این شرایط در حالی است که پروژه‌های انتقال آب با شدت قبلی و برداشت‌های مازاد بالادست نیز بدون هیچ محدودیتی در حال انجام است.

وی تصریح کرد: در گذشته توجیه مسئولان برای انتقال آب برای آب شرب بوده و این در حالی است که امروز این آب برای صنعت منتقل می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه جیره‌بندی آب مختص اصفهانی‌هاست و این شرایط در استان‌های همجوار اعمال نمی‌شود، بیان کرد: این در حالی است که باید توجه داشته باشیم که عدم اعمال جیره بندی برای پروژه های انتقال آب ظلم مضاعف است.

وی با بیان اینکه برداشت‌های غیرمجاز در بالادست همچنان ادامه دارد و متاسفانه شخصی جلودار این تخلف نیست و مسئولان استان سکوت کرده اند و نجابت به خرج می دهند، ابراز داشت: متاسفانه مسئولان استان همجوار نسبت به انتقال مرز استان در اطراف دریاچه زاینده رود و سد آن در سال های قبل اقداماتی انجام داده اند که با پیگیری مسئولین و نمایندگان استان اصفهان متوقف شده و با توجه به این موضوع عملاً این اتفاق افتاده و تنها در نقشه جغرافیایی مرز تعیین نشده است.

فولادگر افزود: پروژه‌های ملی انتقال آب به حوضه آب‌ریز زاینده رود که مصوبه داشته (مثل بهشت آباد) مجدانه پیگیری کنید و از ظلم فاحشی که به مردم اصفهان و حق آبه داران روا می شود جلوگیری و گزارش آن را به مردم ارائه کنید.

وی با تاکید بر اینکه امروز روز عفاف و حجاب است، گفت: حجاب به عنوان یکی از ضروریات دین مبین اسلام و خانواده به عنوان رکن اصلی جامعه اسلامی هر دو مورد هدف و هجمه سنگین دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی قرار گرفته است و تمام توان خود را با ابزارهای فرهنگی و رسانه ای و غیره در تخریب آنها به کار گرفته اند.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه وظیفه متولیان فرهنگی و دیگر مسئولان مرتبط بسیار سنگین است و در این زمینه چند موضوع را در ارتباط با نهاد شهرداری طرح کنم، ابراز داشت: با توجه به اهمیت موضوع، فرهنگسراها و مراکز فرهنگی شهرداری ارتقاء فرهنگی عفاف و حجاب و تحکیم خانواده را بیش از پیش مورد توجه قرار دهند و نسبت به فراگیرتر کردن موضوع اقدامات لازم را انجام بدهند و افزایش بودجه‌های فرهنگی و توسعه ساختار اداری، فرهنگی شهرداری که انجام شده است به این موضوع معطوف شود.

وی با اشاره به اینکه رسانه‌های شهرداری به ویژه اصفهان زیبا به این موضوع پرداخته و ضمن فرهنگسازی و اطلاع رسانی به نقادی اقدامات متولیان امر در این موضوع بپردازد، افزود: کارکنان شهرداری نیز به عنوان قشر قابل توجهی از جامعه در این موضوع مورد توجه قرار گیرند و آموزش ها و فرهنگسازی لازم در این زمینه انجام گیرد و رعایت عفاف و حجاب به خصوص در نهاد شهرداری و سازمان ها و نهادهای وابسته مورد دقت قرار بگیرد.

فولادگر همچنین با بیان اینکه تابلوهای سازمان فرهنگی و تفریحی که به منظور ارائه پیام فرهنگی استفاده می‌شود به صورت هدفمند و با برنامه در این راستا نیز استفاده شود، اضافه کرد: همچنین از نهادهای انتظامی و قضایی تقاضا داریم افرادی که عامدانه و با برنامه جهت هنجارشکنی در سطح عموم و رسانه ها و شبکه اجتماعی فعالیت می کنند، برخورد کنند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار