تراز علمی دانش آموزان اردبیلی در کنکور کمتر از میانگین کشوری است

علی ورودی بعدازظهر دوشنبه در حاشیه جلسه ارزیابی طرح راه‌اندازی ستاد کنکور در اردبیل به خبرنگار مهر گفت: میانگین تراز علمی دانش آموزان در کنکور سال گذشته ۵۱.۴۶ درصد است در حالی که در خود استان تراز علمی ۴۹.۶۰ درصد محاسبه شده است.

وی افزود: تراز علمی نرخ پاسخگویی به سؤالات علمی را نشان می‌دهد و با وجود بهبود رتبه اردبیل در کنکور همچنان تراز علمی استان کمتر از میانگین کشوری است.

معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش استان متذکر شد: برای جبران این خلأ طی یک سال گذشته با ارتقا کیفی شیوه‌های تدریس تلاش بر این بوده بار علمی دانش آموزان افزایش یابد.

ورودی تصریح کرد: در واقع با متخصص کردن معلمان تلاش کردیم بار علمی دانش آموزان را ارتقا دهیم و خلأهای آموزشی دانش آموزان کنکوری را جبران کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد در کنکور امسال تراز علمی استان به میانگین کشوری برسد و به واسطه بهبود وضعیت علمی دانش آموزان تأثیرات آن در کنکور مشاهده شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش استان همچنین به ضرورت راه‌اندازی ستاد کنکور تأکید کرد و گفت: این ستاد در نظر دارد با هماهنگی بخش مدرسه و دانشگاه مهم‌ترین نیازمندی‌های کنکور را احصا و برای آن برنامه‌ریزی کند.

ورودی تأکید کرد: از جمله توسعه متوازن رشته‌ها، اصلاح ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها در رشته‌های مختلف و بهبود کیفیت آموزشی در این ستاد دنبال می‌شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار