استخدام فقط ۲معلول در ادارات دولتی/جمع آوری ۶۰۲میلیاردتومان کفاره

به گزارش خبرنگار مهر، علی اصغر شاهزیدی ظهر دوشنبه در حاشیه بازدید جمعی از اصحاب رسانه از خانه نوزادان و نونهالان نرجس اصفهان با اشاره به اینکه در استان اصفهان ۵۰ دفتر مشارکت‌های مردمی بهزیستی فعال است، اظهار داشت: این دفاتر در زمینه توان‌بخشی، اشتغال، مسکن، خدمات اجتماعی و پیشگیرانه خدماتی را به معلولان ارائه می‌دهند و از سویی آماده جذب مشارکت‌های مردمی و خیرین نیز هستند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته در سطح استان اصفهان ۴۹ میلیارد تومان اعتبار از محل مشارکت‌های مردمی برای کمک به مددجویان هزینه شده است، اضافه کرد: این مشارکت‌ها به صورت ارائه خدمات، نقدی و غیر نقدی بوده است.

معاون امور مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی استان اصفهان در ادامه با بیان اینکه بر اساس فتوای مراجع امکان پرداخت زکات و فطریه برای مددجوان بهزیستی نیز وجود دارد، افزود: بر این اساس در سال جاری ۶۰۲ میلیارد تومان از محل زکات و فطریه جمع آوری شد که با افزایش ۶.۵ درصدی نسبت به سال گذشته روبرو بوده‌ایم.

وی در ادامه با بیان اینکه در سال گذشته تسهیلات قابل توجهی برای ایجاد اشتغال مددجویان تخصیص یافته است، اضافه کرد: از این رو در سال گذشته بالغ بر ۴۸ میلیارد تومان تسهیلات بانکی قرض‌الحسنه‌ای به پنج هزار و ۵۳۴ نفر از معلولین و مددجویان پرداخت شد. سقف این تسهیلات ۱۵ میلیون تومان بود.

شاهزیدی با تاکید بر اینکه در سال گذشته یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به یک هزار و ۱۳۲ نفر از معلولان و مددجویان استان اصفهان ارائه شده است، بیان داشت: این کمک‌ها در قالب بیمه خویش فرما، بیمه سهم کارفرما، شهریه‌های آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و غیره ارائه شده است.

وی در ادامه با انتقاد از عدم توجه دستگاه‌ها و نهادهای دولتی برای استخدام معلولان در سه درصد از ظرفیت‌های شغلی که دارند، گفت: این در حالی است که در سال گذشته تنها ۲ نفر از معلولان استخدام شدند.

معاون امور مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی استان اصفهان همچنین با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴۴۳ خانواده دارای حداقل دو معلول در سطح شهرهای استان اصفهان ساکن هستند، ابراز داشت: همچنین ۱۰۲ خانواده دارای حداقل دو عضو معلول ساکن در روستا، ۴۷۳ خانواده دارای یک عضو معلول ساکن در روستا و هزار و ۴۰۶ خانواده ساکن در شهر داریم.

شاهزیدی در ادامه با تاکید بر اینکه بیش از ۱۷ هزار مرکز غیردولتی در دفتر مراکز غیردولتی حوزه مشارکت‌های مردمی بهزیستی فعالیت می‌کنند، اضافه کرد: بسیاری از  این موسسات خیریه، ۸۲ مجتمع خدمات بهزیستی روستائی و ۲۰ مجتمع خصوصی فعال در استان داریم.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار