تاکسی های غیر فعال کلان شهرها شناسایی و تعیین تکلیف می شوند

تاکسی های غیر فعال کلان شهرها شناسایی و تعیین تکلیف می شوند

عصر خودرو- براساس برنامه های دولت برای کاهش آلودگی هوای کلان شهرها وزارت کشور موظف است تاکسی های غیر فعال تهران و سایر کلانشهرها را شناسایی و تعیین تکلیف کند.

به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از ایرنا، به موجب مصوبه دولت،در برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت دولت برای کاهش آلودگی هوای کلان شهرها که در جلسه 19خرداد ماه هیات وزیران به تصویب رسید و تیرماه از سوی معاون اول رئیس جمهوری برای اجرا ابلاغ شد وزارت کشور موظف به تعیین تکلیف و شناسایی تاکسی های غیر فعال شده است.
بر پایه این اعلام و بر اساس مصوبه دولت وزارت کشور از طریق مراجع ذیربط و با رعایت قوانین و مقررات مربوط ظرف دو ماه تاکسی های غیر فعال شهر تهران و سایر کلان شهرها را شناسایی و نسبت به تعیین تکلیف آنها اقدام کند.
در این گزازش آمده است : جایگزینی تاکسی های یاد شده از طریق ورود تاکسی های با فناوری هیبریدی و برقی منحصرا تحت نظارت شرکت های تاکسیرانی مجاز انجام می گیرد.
در تبصره این بند آمده است: جایگزینی مینی بوس های درون شهری تحت مدیریت شهرداری های کلان شهرها با تاکسی با استفاده از تسهیلات تاکسی های موضوع این برنامه مجاز است.
این گزارش می افزاید ،این موضوع توسط وزارت کشور و با همکاری پلیس راهور نیروی انتظامی پیگیری و اجرایی می شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار