اجرای صحیح وظایف ادارات اردبیل در کاهش اطاله دادرسی مؤثر است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمدعلی قاصدی بعدازظهر دوشنبه در حاشیه جلسه بررسی وضعیت پرونده‌های قضایی تصریح کرد: در حال حاضر یکی از دلایل گله‌مندی شهروندان از دستگاه قضا، اطاله دادرسی است.

وی افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد از جمله دلایلی که منجر به افزایش حجم پرونده‌های قضایی می‌شود کوتاهی ادارات در رسیدگی به مسائل قانونی و پرونده‌های حوزه کاری خود است.

رئیس‌کل دادگستری استان متذکر شد: در واقع این کوتاهی منجر می‌شود که پرونده به جای حل‌وفصل در بازه زمانی کوتاه توسط اداره وارد چرخه دستگاه قضایی شود و مدت‌ها رسیدگی به آن به طول انجامد.

قاصدی با ذکر مثالی به ساخت‌وسازهای غیرقانونی اشاره کرد و افزود: متأسفانه نمونه ساخت‌وسازهای غیرقانونی همچنان در حاشیه شهرها و رودخانه‌ها به وفور دیده می‌شود.

وی متذکر شد: در صورتی که دستگاه‌های مسئول در خصوص ساخت‌وسازها به موقع ورود داشته و برخورد کنند، ضرورتی به ارجاع پرونده به دستگاه قضایی نخواهد بود.

رئیس‌کل دادگستری استان تصریح کرد: نمونه پرونده‌هایی که با انجام به تکلیف قانونی ادارات می‌تواند فیصله پیدا کند قابل توجه است و به همین دلیل دادگستری استان در سال جاری استفاده از ظرفیت ادارات را در دستور کار دارد.

قاصدی تأکید کرد: در واقع با هدف کمک به کاهش اطاله دادرسی از ظرفیت ادارات استفاده می‌شود تا بخشی از پرونده‌های قضایی در مدت کوتاه رسیدگی شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار