ترویج فرهنگ علوی در جامعه امروز ضرورت دارد

محمدتقی رهبر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اهمیت ترویج و توسعه فرهنگ علوی در جامعه امروز، گفت: صرف انتشار و چاپ کتاب نهج البلاغه نمی‌تواند به ترویج فرهنگ علوی در جامعه کمک کند؛ بلکه نیاز به توجه و بکارگیری مفاهیم و رویکردهای کاربردی نهج البلاغه وجود دارد.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با اشاره به فعالیت بیش از یک‌ساله مؤسسه نهج‌البلاغه در راستای ترویج و توسعه فرهنگ علوی، اظهار کرد: افراد سرشناس حوزه و دانشگاه در این موسسه مشغول به فعالیت هستند تا بتوانیم به توسعه و ترویج فرهنگ علوی در جامعه دست یابیم؛ ضمن آنکه در حال حاضر مؤسسه نهج‌البلاغه در استا‌ن‌های اصفهان و هرمزگان دفتر دایر کرده و در آینده‌ای نزدیک نیز در استان خراسان رضوی افتتاح خواهد داشت.

وی با بیان اینکه دعوتنامه عضویت در مؤسسه نهج‌البلاغه با هدف استفاده از تجربه فعالان این عرصه به نمایندگان مجلس شورای اسلامی ارائه شده است، تصریح کرد: نهضت توسعه فرهنگ علوی در ابعاد مختلف در حال شکل‌گیری است زیرا مفاهیم این مهم باید در مدیریت مدیران بکارگیری و در دانشگاه و حوزه به صورت جدی‌تر تدریس شود.

رهبر با اشاره به اینکه جهت عضویت ائمه جمعه و سایر مدیران کشور در موسسه نهج البلاغه اطلاع رسانی خواهد شد، افزود: سایر افراد داوطلب فعالیت در این موضوع نیز می توانند به سایت موسسه و یا دفاتر استانی مراجعه کنند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار