X بستن تبلیغات
5. Fixed

مرکز ملی مطالعات اعتیاد ایران همکار WHO شد

به گزارش خبرگزاری مهر، با حضور هیئت بلند پایه از سازمان بهداشت جهانی از مرکز ملی مطالعات اعتیاد ایران به عنوان مرکز همکار سازمان جهانی بهداشت در آموزش و پژوهش اختلالات مصرف مواد و سلامت روان رونمایی شد.

دکتر علی جعفریان رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در حاشیه این مراسم با اشاره به شروع همکاری مرکز ملی مطالعات اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: در ابتدای سال جاری، سازمان جهانی بهداشت این مرکز را به صورت رسمی به عنوان مرکز همکار پذیرفت.

وی با اشاره به فعالیت ۱۵ ساله مرکز ملی مطالعات اعتیاد، خاطرنشان کرد: این مرکز در طول مدت فعالیت خود از نظر سیاستگذاری، تحقیق و آموزش دستاوردهای ارزشمندی داشته است و سازمان جهانی بهداشت، پیشنهاد همکاری با آن را پذیرفت.

جعفریان، اعتیاد را یکی از مشکلات اصلی و جدی کشور دانست و گفت: سالهاست که اقدامات خوبی به منظور مبارزه با شیوع اعتیاد انجام شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه افزود: مرکز ملی مطالعات اعتیاد علاوه بر تحقیق در حوزه اعتیاد در بخش علوم پایه و بالینی، برنامه های آموزشی و درمانی بسیار مناسبی دارد و توانسته در منطقه به عنوان مرکزی پیشرو مطرح شود.

وی تصریح کرد: نمایندگان سازمان بهداشت جهانی اعلام کردند که قبل از اینکه به ایران تبریک بگوییم به خودمان تبریک می گوییم زیرا همکاری مانند ایران داریم.

جعفریان در پایان گفت: فعالیت های ایران در حوزه اعتیاد برای سازمان جهانی بهداشت به عنوان یک الگو قابل توجه است تا بتوانند از این تجربیات در کشورهای منطقه و سایر کشورهای دنیا استفاده کنند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار