برده‌داری نوین در قانون کار/ دولت یک ریال هم کمک نکرده

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، هادی ابوی، اظهار داشت: قانون کار کشور ما نیاز به اصلاح داشته و در واقع تنها حداقل‌ها را برای قشر کارگر در نظر گرفته است، اما بعضاً دیده می‌شود که قصد گرفتن همین حداقل‌ها از این قشر وجود دارد.

وی با اشاره به مطرح شدن خروج کارگاه‌های زیر 5 نفر کارکن از قانون کار، خاطرنشان کرد: در واقع باید گفت که این موضوع مانند برده‌داری نوین است.

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران با تأکید بر اینکه هیچ‌گونه آمار مدونی از جامعه کارگری وجود ندارد، بیان کرد: این موضوع سبب بروز مشکل در برخی از سیاست‌گذاری‎ها شده و مشکلات پس از آن را به‌وجود آورده است.

ابوی تصریح کرد: باید گفت که هر آماری که در ارتباط با جامعه کارگری گفته می‌شود اعم از تعداد کارگران، تعداد بیکاران موقت، تعداد افراد شاغل در رسته‌های مختلف و دیگر مواردی از این دست همگی کذب است.

وی ضمن تأکید بر لزوم اجرای قانون در موارد مختلف اظهار داشت: در خراسان‌رضوی اختلافی میان شورای اسلامی کار استان و کانون انجمن‌های صنفی کارگران بر سر حل و فصل مسائل مربوط به شورای حل اختلاف کارگران وجود دارد که باید با همکاری هر 2 مجموعه برطرف شود زیرا تشکل‌های کارگری باید با هم به‌جای رقابت رفاقت داشته باشند.

منبع: تسنیم

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار