طلاق، اعتیاد و حاشیه‌نشینی اولویت مقابله با آسیبهای اجتماعی است

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ سیاوش شهریور پیش از ظهر امروز در حاشیه نشست آسیبهای اجتماعی در استانداری تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده در جلسه این ستاد اظهار کرد: دبیرخانه رسمی ستاد فرهنگی و اجتماعی مدیریت  و ساماندهی آسیبهای اجتماعی در جلسه امروز آغاز به کار کرد و بنده به عنوان دبیر این دبیرخانه منصوب شدم.

وی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد احصاء، اولویت‌بندی، توصیف و تبیین آسیبهای اجتماعی مورد نظر قرار گیرد و تمامی دستگاههای ذیربط در این باره  اهتمام و هماهنگی لازم با یکدیگر را داشته باشند.

مدیر‌کل امور اجتماعی استانداری تهران تصریح کرد: تبیین سیاستها و ارائه راهکارها به منظور پیشگیری و مقابله با آسیبهای اجتماعی یکی دیگر از اولویتهای دستور کار این جلسه بود.

شهریور افزایش همکاری و هم‌افزایی دستگاههای ذیربط در حوزه آسیبهای اجتماعی را از جمله محورهای جلسه ستاد دانست و عنوان کرد: قرار بر این شد تا زمینه‌های هم‌افزایی و همکاریهای دستگاههای مسئول ذیل ستادهای آسیبهای اجتماعی تعریف شود.

وی یادآور شد: خوشبختانه طی دو سال گذشته نیز در بحث آسیبهای اجتماعی اهتمام ویژه‌ای از سوی استاندار تهران انجام گرفته و جمع‌آوری معتادان متجاحر یکی از مطمئن‌ترین برنامه‌های اجرا شده بوده است.

مدیر‌کل امور اجتماعی استانداری تهران خاطر‌نشان کرد: در حدود 6 تا 7 هزار معتاد متجاحر در استان تهران جمع‌آوری شده‌اند و برنامه‌ریزی برای بهبود،‌ درمان و بازگشت این افراد به جامعه انجام شده است.

شهریور با بیان اینکه در همه زمینه‌های مورد عنایت رهبری در خصوص آسیبهای اجتماعی اهتمامی ویژه‌ای انجام شده است، گفت: طلاق، اعتیاد،  فساد، فحشا، روسپیگری و حاشیه‌نشینی جزو اولویتهای ستاد فرهنگی و اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیبهای اجتماعی است و قرار بر این است تا هر دو هفته یک بار جلسات این ستاد تشکیل شود و در هر جلسه نیز دو مشکل از اولویتها مورد بررسی و تبیین قرار گیرد.

وی اضافه کرد: مقرر شد تا دستگاههای مرتبط با مشکلات آسیبهای اجتماعی هر دو هفته یک بار توضیحات لازم را ارائه دهند و سایر دستگاهها نیز پوشش و هماهنگی را با دستگاه مرتبط داشته باشند.

مدیر‌کل امور اجتماعی استانداری تهران درباره بودجه مقابله با آسیبهای اجتماعی اظهار کرد: هر دستگاه ذیل تکالیف قانونی و بودجه‌های دستگاه متبوعش بودجه‌ای برای مقابله با آسیبهای اجتماعی خواهد داشت و این بنابر قانون در نظر گرفته خواهد شد؛ دستگاههای مختلف نیز باید بر حسب وظایف قانونی به کاهش و مقابله با آسیبهای اجتماعی اهتمام کنند.

شهریور با اشاره به دیگر برنامه‌های استانداری تهران و ستاد فرهنگی و اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیبهای اجتماعی تصریح کرد: در حوزه روسپیگری مراکز مشاوره رفتارهای پرخطر جنسی را در شهرستانها فعال خواهیم کرد و همه بخشها و دانشگاهها نیز در این زمینه کارهای کارشناسی را انجام خواهند داد.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری تهران درباره اینکه آیا نسبت به کاهش آسیبهای اجتماعی دچار عقب‌ماندگی هستیم یا خیر خاطرنشان کرد: در زمینه مقابله با آسیبهای اجتماعی عقب هستیم اما باید ساختارها در نظر گرفته شود و دولت نیز تلاش دارد تا بیش از این عقب نمانیم.

شهریور در مورد اینکه چه نمره‌ای به دستگاه متبوعش در خصوص مقابله با آسیبهای اجتماعی می‌دهد، گفت: تلاشهای زیادی نسبت به کاهش و مقابله با آسیبهای اجتماعی انجام داده‌ایم و بنده نمره بالاتر از 18 به عملکرد ستاد مقابله با آسیبهای اجتماعی می‌دهم.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار