وجود ۱۱ هزار تحصیل کرده رشته «آی سی تی» در استان ایلام

به گزارش خبرنگار مهر، کامران طاهرپور ظهر دوشنبه در آیین راه اندازی کانون شکوفایی و فناوری شهرستان آبدانان اظهار کرد: پارک علم فناوری با ارائه آموزش های تخصصی آمادگی دارد ضمن ارتقای دانش آنان و اعطای تسهیلات مورد نیاز، زمینه اشتغال پایدار این سرمایه های ملی را میسر کند.

وی افزود: افرادیکه از طریق پارک علم و فنآوری وارد فعالیت های تجاری شوند، علاوه بر دریافت تسهیلات کم بهره، از معافیت های ۲۰ ساله مالیاتی، حمایت های حقوقی رایگان، هدایت های علمی و نظارتی، استفاده از قانون مناطق آزاد در واردات و صادرات کالا، آموزش های فنی و حرفه ای مجانی و معافیت های نظام وظیفه نیز استفاده خواهند کرد.

رئیس پارک علم و فناوری ایلام یادآور شد: سودآور و رقابت پذیری چرخه اقتصاد مدیون دانش و دانایی است و خام فروشی سرمایه های ملی یک نقصان غیر قابل جبران است.

طاهرپور اضافه کرد: حدود یک هزار گونه گیاهی تاکنون در استان ایلام شناسایی شده که بر اساس ارزیابی های صورت گرفته ۵۰۰ گونه دارای خاصیت دارویی هستند.

وی گفت: در فصل برداشت همه ساله از استان های دیگر افرادی به استخدام کارگران این محصولات را خریداری و با بسته بندی مناسب آنها را با قیمت های بالا به فروش می رسانند که دانش آموختگان دانشگاهی به ویژه در رشته های مردتبط با کشاورزی می توانند از این ظرفیت استان برای فرآوری این گیاهان استفاده کرده و ضمن اشتغالزایی درآمد قابلی توجهی را نیز کسب کنند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار