جمعیت سالمندان چادگان بیش از استاندارد است

به گزارش خبرنگار مهر، حبیب الله معتمدی ظهر دوشنبه در جلسه کمیته ساماندهی سالمندان چادگان، اظهار داشت: سه هزار و ۸۹۵ نفر سالمند در شهرستان چادگان زندگی میکنند که این تعداد ۱۱ و سه دهم درصد جمعیت کل شهرستان را تشکیل می دهند و این در حالی است که طبق استاندارد باید کمتر از ۱۰ درصد جمعیت یک جامعه سالمند باشند.

وی همچنین گفت: ۷۲ درصد سالمندان چادگان در طرح غربالگری شبکه بهداشت چادگان شناسایی شدند که برای از بین بردن افسردگی، بی خوابی، اختلالات روانی و همچنین سلامت بدنی آنها، توسط شبکه بهداشت و درمان بین آنها قرص های ویتامین دی، کلسیم و قرص های مولتی ویتامین به صورت رایگان توزیع می شود.

فرماندار چادگان افزود: مناسب‌ سازی و ایجاد محیطی بدون مانع و تسهیل دسترسی برای همه به خصوص معلولان، سالمندان و کودکان دارای الزامات قانونی است.

وی نصب بالابر، سطح شیب‌دار، سرویس بهداشتی مناسب، بازشوهای مناسب، اصلاح مسیر ورودی اداره ها و خودپردازهای بانک ها را از موضوع های مناسب‌سازی در داخل ساختمان‌ها و اماکن عمومی نام برد.

حمید زمانی رییس اداره بهزیستی چادگان هم در این جلسه گفت: ۱۲ هزار متر مربع زمین به صورت رایگان  برای ساخت خانه سالمند در شهرستان چادگان در اختیار خیر خواهان و خیرین قرار خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: یک هزار و ۴۰۰ نفر سالمند از خدمات کمیته امداد چادگان و ۵۳ خانواده سالمند از خدمات سازمان بهزیستی چادگان استفاده می کنند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار