X بستن تبلیغات
5. Fixed

85 درصد ظرفیت تولید کامیون‌ بلااستفاده مانده

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از اقتصادنیوز، احمد نعمت‌بخش با اشاره به بلااستفاده ماندن 85 درصد از ظرفیت تولید انواع کامیون در کشور گفت: خوردوسازان بزرگ و کوچک کشور قادرند سالانه 70 هزار دستگاه کامیون با برندهای معتبر اروپایی و چینی به تولید برسانند، اما دیده می‌شود با توجه به برخی سیاستگذاری‌ها و قانون‌گذاری‌ها در حوزه حمل و نقل، تنها 15 درصد از ظرفیت این کارخانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

او افزود: مجلس نهم در اواخر فعالیت خود با عجله فراوان تصویب کرد که کامیون‌های دست دوم وارد کشور شود در حالی که اجرایی شدن این مصوبه علاوه بر ضربه‌ زدن به تولید داخلی سبب خواهد شد تا کیفیت حمل و نقل در جاده‌های کشور پایین بیاید چرا که کامیون های دست دوم عمر خود را کرده‌اند و توان لازم را ندارند.

نعمت‌بخش گفت: در اروپا روال بر آن است که از یک کامیون سه شیفته کار می کشند، بنابراین کامیونی که سه سال سن دارد، معادل 9 سال از آن کار کشیده‌اند.

او افزود: اروپایی‌ها به خوبی می‌دانند که عمر مفید این کامیون‌ها به پایان رسیده از این رو با قیمت پایین آن را به فروش می‌رسانند که ما با توجه به توان داخلی و نوسازی ناوگان حمل و نقل تجاری‌مان نباید فریب این بازار گرمی را بخوریم.

نعمت‌بخش گفت: وقتی همه بزرگان صنعت خودروهای تجاری نظیر بنز، ولوو و اسکانیا در ایران حضور دارند چه دلیلی دارد که ما محصول دست دوم آنها را وارد کشور کرده و سیستم حمل و نقل خود را با کامیون های کم رمق نوسازی کنیم؟

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار