X بستن تبلیغات
5. Fixed

نگذاریم برج‌های هویتی مشهد خاکستر شوند

به گزارش خبرگزاری مهر ، سید صولت مرتضوی ظهر دوشنبه در آیین افتتاحیه همایش ملی قیام گوهرشاد که در تالار شهر مشهد مقدس برگزار شد، اظهار کرد: حماسه گوهرشاد یک برج پرشکوه در ارکان هویتی مشهد مقدس است که نباید بگذاریم در آتش فراموشی و بی توجهی‌ها بسوزد و از دسترس نسل‌های فعلی و آینده دور بماند.

وی افزود: قیام مردمی گوهرشاد از دو جهت غیر قابل بخشش محسوب می‌شود، ابتدا از اینکه در یک شب صدها تن کشته می شوند و در مرحله بعد اینکه بر روی این موضوع سرپوش گذاشته شد.

شهردار مشهد ادامه داد: ما همچنان که وظیفه خود می‌دانیم در برابر سوختن یک برج اداری تمام امکانات را بسیج کنیم به طریق بالاتر خود را موظف می‌دانیم که از خاکستر شدن برج های هویتی این شهر نیز جلوگیری کنیم.

مرتضوی به گذشت ۸۱ سال از واقعه قیام گوهرشاد اشاره کرد و گفت: با گذشت بیش از ۸۱ سال از این قیام بسیاری از فرصت ها از دست رفته است و شاید ما در آخرین فرصت‌های حفظ این حماسه عظیم قرار داریم.

وی با بیان اینکه تمام ایرانیان در برابر دفاع از فرهنگ دینی خود همدل و هم رای هستند، ادامه داد: من از حضور تمامی دانشمندان و فرهیختگانی که در این همایش ملی حضور پیدا کردند تا از هویت دینی و استقلال فرهنگی این مرز و بوم دفاع کنند، تقدیر و تشکر می‌کنم.

شهردار مشهد خاطرنشان کرد: گزارش ها حاکی از آن است که حضور دانشمندان و فرهیختگان با ارسال مقالات، چشمگیر بوده است، امیدواریم که این اقدام آغازی برای هویت بخشی به اسلام ناب و دفاع از مبارزات تاریخی ایران اسلامی باشد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار