توریست‌های آلمانی در قم حادثه دیدند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قم گفت: پس از انجام مداوای توریست‌های مصدوم آلمانی توسط کادر درمانی بیمارستان شهید بهشتی قم، این مصدومان با بالگرد اورژانس ۱۱۵ قم به فرودگاه مهرآباد منتقل شدند.

 
به گزارش انتخاب، مهدی فراهانی در این خصوص گفت: در برنامه‌ای بسیار هماهنگ و دقیق و همچنین مذاکرات فراوان به جهت خاص بودن وضعیت مجروح و نداشتن زمان تلف شده، این مصدومان به فرودگاه اعزام شده و تحویل تیم پروازی و پزشک آلمانی شدند.
 
وی افزود: این مذاکرات بین تیم هماهنگ کننده دانشگاه علوم پزشکی قم، مجموعه حراست و مسئولین مرتبط در فرودگاه و تیم پزشکی و پروازی آلمان صورت گرفت.
 
فراهانی تصریح کرد: یکی از مجروحان ۳ بار در بیمارستان شهید بهشتی قم عمل شد و در بخش ICU بستری بود که پس از درخواست وی و همسرش مبنی بر انتقال آن‌ها به کشورشان مورد موافقت مسئولان دانشگاه به ویژه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم و معاون درمان قرار گرفت.
 
معاون مرکز فوریت‌های پزشکی استان قم ادامه داد: مأموریت انتقال باتوجه به شرایط حساس مجروح که علاوه برشکستگی لگن به دستگاه تنفس مصنوعی نیز مجهز بود، به اورژانس هوایی ۱۱۵ قم واگذار شد که پس از استعلام‌های کادرپروازی و EMS از تهران این ماموریت همراه با تیم کامل کادر درمانی از قبیل متخصص بیهوشی، کاردان وکارشناس فوریت پزشکی انجام شد.
 
وی افزود: با وجود شرایط جوی نامناسب هوای استان قم اما خلبان با شجاعت و مهارت این مأموریت را انجام داد و تحویل کادر پزشکی آلمانی در فرودگاه مهرآباد شد.

 6 تن از توریست های آلمانی در واژگونی خودروی ون در ٤٠ کیلومتری محور کاشان، دچار حادثه شده بودند که 2 تن از این توریست ها درمان سرپایی شده و چهار تن در بخش VIPمراقبت های ویژه بیمارستان شهید بهشتی تحت مراقبت های ویژه بودند و یکی از این توریست ها سریعا مورد عمل جراحی قرار گرفت.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار