X بستن تبلیغات
5. Fixed

هانی‌زاده: فرانسه کانون حضور منافقین است

یک کارشناس مسائل سیاست خارجی با اشاره به سیاست‌های کشور فرانسه که به عنوان کانون حضور گروهک منافقین از آنها حمایت می‌کند، گفت:‌ وزارت خارجه باید سفیر فرانسه را احضار کند.

خبرگزاری فارس: حسن هانی‌زاده کارشناس مسائل سیاست‌ خارجی، با اشاره به برگزاری نشست منافقین در فرانسه و حمایت ترکی الفیصل از این گروهک‌ تروریستی اظهار داشت: حضور ترکی الفیصل رئیس سابق سازمان اطلاعات عربستان در نشست گروهک ورشکسته تروریستی منافقین نوعی پیوند جدید میان نفاق و وهابیت تلقی می‌شود.

هانی‌زاده ادامه داد: عربستان سعودی در طول 5 سال گذشته با وجود هزینه‌های سنگین مالی و نظامی در سوریه و عراق با شکست مواجه شده و همه مسیرهای فشار برای تحریک ایران را رفته است، اما اکنون به دلیل شکست طرح‌های سعودی در سوریه، یمن و عراق تلاش دارد با تحریک و هم‌سویی با منافقین، جمهوری اسلامی را تحت فشار قرار دهد.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه سازمان منافقین از عناصری پیر و فرتوت تشکیل شده، یادآور شد: آنها فقط می‌توانند در حد تشکیل کنگره و دعوت از ترکی الفیصل عرض اندام کنند و در حال حاضر هم مشخص شده که عربستان با همه گروهک‌های تروریستی پیوند دارد.

وی با اشاره به کشته شدن 17 هزار نفر از هموطنان‌مان به دست منافقین به اقدامات ضدانسانی این گروهک در عراق پرداخت و افزود: آنها در انتفاضه شعبانیه سال 1991 مردم عراق، با حمایت از رژیم بعث بیش از 150 هزار نفر از اهالی جنوب عراق را قتل عام کردند، از این رو این سازمان از منفورترین سازمان‌های تروریستی در جهان است.

هانی‌زاده با اشاره به سیاست‌های کشور فرانسه که به عنوان کانون حضور گروهک منافقین از آنها حمایت کرده است، تصریح کرد: این نشست که با حضور یک مسئول اطلاعاتی سابق رژیم سعودی برگزار شد، یک حرکت نمایشی و فاقد ارزش سیاسی و نظامی است.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به لزوم موضع‌گیری وزارت خارجه، تأکید کرد: وزارت خارجه از مدت‌ها پیش باید موضع محکمی اتخاذ می‌کرد و با تشکیل کمیته پیگیری، سران گروهک تروریستی منافقین را تحت تعقیب قرار می‌داد،‌اما متأسفانه آنها آزادانه در کشورهای اروپایی و به ویژه فرانسه فعالیت می‌کنند.

وی فرانسه را یکی از کشورها توطئه‌گر علیه ملت ایران عنوان کرد و افزود: وزارت خارجه باید سفیر فرانسه را احضار کند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار