خسارت ۵۰ درصدی به نمای برج سلمان مشهد

به گزارش تراز ، حسن جعفری ظهر دوشنبه در نشستی خبری ضمن تشریح جزئیات حادثه برج سلمان مشهد اظهار کرد: در ساعت ۱۹ و ۵۲ دقیقه شب گذشته، آتش‌سوزی برج سلمان به سامانه ۱۲۵ اعلام شد و مأموران آتش‌نشانی از چهار ایستگاه در محل حضور یافتند.

وی با بیان اینکه دود سیاه رنگ همراه با زبانه‌های آتش از برج سلمان خارج می‌شد، گفت:دقایقی بعد با توجه به گستردگی حجم آتش، درخواست اعزام نیروی کمکی و تجهیزات بیشتر اطفایی شد که در پی این درخواست حدود ۲۵۰ آتش‌نشان به همراه دیگر عوامل از جمله نیروی انتظامی، شرکت برق، هلال احمر و دیگر عوامل درگیر در محل حادثه حاضر شدند.

  مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد با بیان اینکه ۸۸ دستگاه خودروی عملیاتی در محل حادثه حاضر شدند، گفت: این خودروها شامل هشت دستگاه خودروی نردبان ، ۵۲ دستگاه خودروی اطفای حریق سنگین، شش دستگاه خودرو نجات ، چهار دستگاه خودروی تجهیزات ، سه دستگاه موتور سیکلت اطفای حریق ، ۱۳ دستگاه تانکر آب از شهرداری و ۲ دستگاه خودروی توربوفن بود.

جعفری افزود: در همان زمان ابتدایی حادثه، ماموران آتش‌نشانی برای جلوگیری از به‌وجودآمدن خسارات احتمالی نیروهای آتش‌نشانی تمامی افراد داخل ساختمان و همچنین خودروهای پارک شده درپارکینگ را به سرعت خارج کردند و جریان برق و گاز منطقه نیز قطع شد.

وی با اشاره به تجمع مردم در محل حادثه و کندی حرکت نیروهای امدادی گفت: با وجود انجام عملیات اطفا، آتش در حال زبانه‌کشیدن و سرایت به کل برج و اماکن مجاور بود اما خوشبختانه با اقدامات به موقع، از این سرایت آتش جلوگیری شد.

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد بابیان اینکه آتش‌سوزی برج سلمان مشهد در ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه مهار شد،اظهار کرد: خوشبختانه این حادثه خسارت جانی نداشت و تنها سه نفر از آتش‌نشانان ما دچار دودگرفتگی شدند.

جعفری ادامه داد: براساس بررسی‌های انجام شده، ۵۰ درصد نمای بخش اداری این ساختمان کاملا سوخته و به ساختمان خسارت‌هایی وارد شده است و براساس مشاهدات اولیه، کانون آتش‌سوزی، نمای کامپوزیتی برج بوده در طبقه پنجم است بنابراین به دلیل ضدحریق نبودن این نما و وزش باد، آتش گسترش یافته است.

وی درباره علت این حادثه گفت: این حادثه بسیار گسترده بوده به همین جهت بررسی علت آتش‌سوزی نیازمند زمان بیشتری است و متعاقبا اعلام می‌شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار