انتقاد از توقف افزایش اهدای خون/ ایران رو به سالمندی می‌رود

به گزارش خبرنگار مهر، حسن ابوالقاسمی روز دوشنبه در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه تأسیس پالایشگاه پلاسما در ایران، گفت: گرفتن پلاسما تأثیر منفی روی اهدای خون ندارد.

وی با اشاره به اظهارنظر مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران که عنوان کرد افزایش اهدای خون را متوقف کرده‌ایم، گفت: با توجه به اینکه جمعیت کشور رو به سالمندی می‌رود، من معتقدم که روند افزایش اهدای خون نباید متوقف شود.

ابوالقاسمی با اعلام اینکه در آلمان به ازای هر هزار نفر، ۶۰ نفر اهداکننده وجود دارد، گفت: البته ما نیاز نداریم که به این عدد برسیم، بلکه معتقدم در حال حاضر که ۲۷ نفر اهداکننده به ازای هر هزار نفر جمعیت داریم، نباید این روند متوقف شود.

مدیرعامل اسبق سازمان انتقال خون ایران ادامه داد: در آینده نزدیک جمعیت سالمندی را خواهیم داشت که نیاز به خون دارند. بنابراین از مسئولان سازمان انتقال خون درخواست می‌کنم در این تصمیم خود تجدیدنظر کنند زیرا توقف افزایش اهدای خون یک افتخار نیست.

وی همچنین در مورد احداث پالایشگاه پلاسما اظهار داشت: الان وقت خوبی برای احداث این پالایشگاه است و نگرانی در مورد گرفتن پلاسما از خون بی‌مورد است.

ابوالقاسمی با اشاره به خودکفایی ایران در داروهای فاکتور ۹، آلبومین و IVIG اظهار داشت: به نظر می‌رسد در حال حاضر سازمان غذا و دارو می‌بایست برای صادرات این محصولات مجوز بدهد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار