X بستن تبلیغات
5. Fixed

ضرر میلیاردی «بیمه ملت» از ساخت مجتمع تفریحی در جزیره کیش +سند

در ابتدای گزارش حسابرس قانونی بیمه ملت، مبلغ مذکور 45 میلیارد تومان اعلام و در عین حال، خاطرنشان شده است که اقدامات هیات مدیره بابت تکالیف مجمع عمومی صاحبان سهام در خردادماه سال گذشته مبنی بر نحوه پیگیری مواردی چون وضعیت زمین کیش، به نتیجه نرسیده است.

به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز) : یکی از اقداماتی که طی سالهای اخیر در بین شرکت های بیمه ای و بانکی رواج فراوانی پیدا کرده است سرمایه گذاری در بخش املاک است که بخشی از آن مربوط به خرید و فروش اراضی و واحدهای مختلف و بخشی از آن نیز به ساخت و ساز در این حوزه مربوط می شود.

اگرچه با در نظر گرفتن هدف اصلی تاسیس این شرکت ها یعنی کسب سود، این اقدامات فاقد ایراد است اما به نظر می رسد جدا شدن بخشی از سرمایه و برنامه ریزی اینگونه شرکت ها بخصوص بخش های بیمه ای کشور از رسالت اصلی تاسیس، می تواند ضررهایی را به اقتصاد کشور وارد کند.

بررسی آخرین صورت های مالی منتشره توسط شرکت های بیمه ای، بخشی از سرمایه گذاری های آنها در حوزه ساخت مجتمع های مسکونی و تجاری را افشا می کند که یکی از جالب ترین آنها، تلاش ناموفق بیمه ملت برای ساخت مجتمع اداری – تفریحی در جزیره کیش است.

بر اساس جدیدترین صورت های مالی منتشره از بیمه ملت که مربوط به جمع بندی سال 1394 این شرکت است، بیمه ملت در سال 1390 زمینی به مساحت 30 هزار متر مربع را از سازمان منطقه آزاد کیش به صورت اقساط خریداری کرده و قرار بود تا اواخر سال 1390، یک پروژه اداری و تفریحی در زمین فوق احداث شود اما در سال 1394، منطقه آزاد کیش نسبت به فسخ این قرارداد به خاطر عمل نکردن شرکت فوق به تعهدات خود اقدام کرده است.

بیمه ملت
برای مشاهده بهتر، تصویر را ذخیره کنید

بیمه ملت

با شکایت واصله به دادگاه، رای بدوی نیز به نفع منطقه آزاد کیش و به ضرر بیمه ملت صادر شده است اما دادگاه تجدیدنظر هنوز برگزار نشده است (تا زمان تهیه صورت های مالی). گزارش بازرس قانونی همچنین تاکید می کند که طبق مفاد قرارداد، بیمه ملت در صورت فسخ باید 10 درصد مبلغ کل قرارداد را به عنوان خسارت عدم اجرای مفاد آن، به منطقه آزاد کیش پرداخت کند.


در ابتدای گزارش حسابرس قانونی بیمه ملت، مبلغ مذکور 45 میلیارد تومان اعلام و در عین حال، خاطرنشان شده است که اقدامات هیات مدیره بابت تکالیف مجمع عمومی صاحبان سهام در خردادماه سال گذشته مبنی بر نحوه پیگیری مواردی چون وضعیت زمین کیش، به نتیجه نرسیده است.

اگرچه دقیقا مشخص نیست که بیمه ملت تمامی مبلغ 45 میلیارد تومان را به منطقه آزاد کیش پرداخت کرده است یا صرفا پیش پرداخت 8 میلیارد تومانی را واریز کرده، اما هرچه هست این سرمایه گذاری میلیاردی، فعلا با شکستی سنگین مواجه است.

به گزارش صبحانه، اعضای هیئت مدیره بیمه ملت شامل اشخاص حقوقی چون سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری، گسترش سرمایه گذاری سبا، سرمایه گذاری صبا تامین و کیا مهستان هستند.
منبع:صبحانه آنلاین

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار