X بستن تبلیغات
5. Fixed

بودجه ویژه ژاپن برای مبارزه با داعش

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، ‌دولت توکیو تاکید کرده است که این حملات نشان داد باید با تروریسم به شکلی جدی تری برخورد کرد و یکی از این اقدامات افزایش بودجه برای این کار است.

ژاپن که پیشتر دفاتری را برای جمع آوری اطلاعات در خصوص تروریسم و تروریست ها در برخی از نقاط آسیا و خاورمیانه ایجاد کرده بود، خواستار افزایش همکاری بین المللی برای ریشه کن کردن تروریسم است.

در همین حال دولت اعلام کرده که بخشی از این بودجه باید صرف مهار نیروهای تروریست داعش شود که در منطقه خطر آفرینی می کنند.

پیش بینی می شود؛ با افزایشی که دولت در نظر گرفته، بودجه مبارزه با تروریسم این کشور در چارچوب کل بودجه اقتصادی خواهد بود که بالغ بر 98 میلیارد و 940 میلیون دلار است.

روزنامه «ژاپن تایمز» می نویسد، دولت رقم بودجه مبارزه با تروریسم را اعلام نکرده است اما به طور حتم میلیاردها «ین» (واحد پول ملی ژاپن) برای این کار اختصاص خواهد داد.

این نشریه در گزارشی اعلام کرد که اقتصاد نسبتا راکد ژاپن با وضعیت شکننده ای که دارد نیازمند توجه است اما در چارچوب بودجه کلان اقتصادی میزان بودجه مبارزه با تروریسم هم بیشتر خواهد شد.

قرار است با توجه به انتخابات مجلس سنا در ژاپن که روز یکشنبه برگزار شد و پیروزی حزب حاکم لیبرال دمکرات؛ مسئله نهایی کردن بودجه مبارزه با تروریسم نیز در این مجلس جدید مورد بحث قرار گیرد.

از این بودجه قرار است برای جمع آوری اطلاعات در باره فعالیت تروریست ها، تقویت امنیت سفارتخانه ها و سازمان های ژاپنی در خارج از کشور استفاده شود.

ژاپن پس از آنکه دو تن از اتباع این کشور در اواخر سال 93 توسط گروه تکفیری داعش در سوریه کشته شدند، همواره از مشارکت جدی خود در مبارزه با تروریسم خبر داده است.

این کشور آخرین بار 15 میلیون و 500 هزار دلار در سال گذشته میلادی برای مبارزه با فعالیت های تروریستی در خاورمیانه و آفریقا اختصاص داده است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار