خودروی جدید Audi با سوخت هیدروژنی + تصاویر

این ماشین سه باک سوخت دارد که در زیر کابین مسافران یا صندوق عقب آن تعبیه شده اند و ظرف تنها 4 دقیقه می توان آنها را پرکرد.

پیل سوختی خودروی مورد بحث 110 کیلووات برق تولید می کند و باتری لیتیومی یونی در نظر گرفته شده برای آن نیز 100 کیلووات دیگر را در زمان شتاب گرفتن ماشین به رقم یاد شده می افزاید.

نکته جالب توجه در مورد این ماشین آن است که ضمن رانندگی و با هر بار فشردن پدال ترمز، منبع انرژی ثانویه ماشین شارژ می گردد. البته روشن است که قابلیت شارژ مجدد سریع تنها ویژگی مهم h-tron quattro نیست و می توان بیشینه سرعت 199 کیلومتر بر ساعت را نیز به قابلیت های آن افزود. خودروی هیبریدی جدید آئودی قادر است در کمتر از هفت ثانیه سرعت خود را از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت برساند که البته این رقم در پیست های مسابفه به هیچ وجه قابل قبول نیست اما برای حرکت در بزرگراه ها معقول و منطقی به نظر می آید.

پیل سوختی و باتری ولتاژ بالای این ماشین انرژی مورد نیاز دو موتور الکتریکی آن راتامین می کنند که در محورهای جلو و عقب قرار دارند و انرژی خروجی آنها نیز به ترتیب برابر با 90 و 140 کیلو وات است.

Audi

 

سقف این ماشین نیز به پنل های خورشیدی مجهز گردیده و قادر است تا 320 وات برق تولید کند که معادل با انرژی مورد نیاز این خودرو برای پیمودن 1000 کیلومتر در سال است.

محصول تازه آئودی همانطور که گفته شد یک خودروی مفهومی است و از امکانات آن می توان فهمید که هیچگاه به مرحله تولید انبوه نمی رسد. با این همه، h-tron quattro شاهدی است بر این ادعا که خودروسازان در پی یافتن راهی برای عملیاتی ساختن ایده تولید ماشین های هیدروژنی هستند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار